Kapadokya Alan Başkanlığı, Konaklama Sayısını Artıracak

Sektörel Haberler 30 Mayıs, 11:21'de eklendi

Kapadokya Alan Başkanlığı, Konaklama Sayısını Artıracak

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulmasıyla, kararların tek elden alınacağını ve uygulamada hızlılık yaşanacağını, söyledi.

kapadokya

Mustafa Açıkgöz, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulmasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Açıkgöz, Türk turizmi ve Kapadokya bölgesinin adına çok güzel bir iş yapıldığını söyledi. Dünyada örneği çok az olan bu alan yönetimiyle ilgili büyük bir işe imza atıldığını belirtti. Kapadokya’nın sanayi ve tarımla ilgili de büyük atılımları olduğunu ifade etti.

“Hızlılık Ve Birlik Sağlanmış Oldu”

Açıkgöz:”Alınan koruma kararları uygulanırken çok gecikme yaşandı. Şimdi ise kararlar tek elden alınacak. Ve uygulamada hızlılık ile birlik sağlanmış olacak” dedi.

“Turist Sayısı Artacak”

Mustafa Açıkgöz, 2023 yılı için 7 milyon turist hedeflediklerini, bu yıl için şimdiye kadar 3 milyon turistin bölgeye geldiğini söyledi. Bunların 1,5 milyonunun bölgede konakladığını belirtti. Açıkgöz, Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulması ile bölgede konaklayacak turist sayısı da artacak, dedi. Balon turlarına ilişkin “Bölgede yaklaşık 600 bin insan balonla uçarak, 1 saatlik uçuş süresinde Kapadokya’nın bütün güzellikleri görülüyor. Amacımız balon festivali yapmak. Biz balonun Kapadokya’ya ait olduğunu bütün dünyaya gösteriyoruz. Bu güzelliği, sporu başka bir yerde yapmaları imkansız” açıklamalarına yer verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.