Kapadokya Litvanya Fahri Konsolosluğu Ürgüp’te Açıldı

Sektörel Haberler 19 Ekim, 10:15'de eklendi

Kapadokya Litvanya Fahri Konsolosluğu Ürgüp’te Açıldı

Litvanya Fahri Konsolusu KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’in katılımıyla Litvanya Fahri Konsolosluğu, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray ve Kayseri’nin ardından Ürgüp’te açıldı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Litvanya Fahri Konsolosluğunun açılış töreni ve resepsiyonu yapıldı. Litvanya Fahri Konsolusu KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’in ev sahipliğinde gerçekleşen törene, Litvanya Cumhuriyeti – Türkiye Büyükelçisi Audirus Bruzga ve Litvanya Cumhuriyeti  Dışişleri Bakan Yardımcısı Neris Germanas’da katıldı.

Dinler : “Katılımcılara teşekkür ederim.”

Açılış töreninden sonra Kayakapı Premium Caves’te kokteyl yapıldı. Her iki ülkenin de milli marşının okunmasının ardından Fahri Konsolosu Yakup Dinler konuşma yaptı. Dinler, kendisine destek veren ve davete katılan herkese teşekkür etti. Litvanya Fahri Konsolosluğunun açılışına önemli siyasi isimlerde katıldı. Katılımcıların arasında  Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir milletvekili Yücel Menekşe, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Hasan Karasar, kaymakamlar, belediye başkanları ve daire müdürleri de vardı.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Litvanya Fahri Konsolusu KAPTİD Başkanı Yakup Dinler İle İlgili Diğer Haberler İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.