KARADENİZ BÖLGESİ TURİZMCİLERİ 2018 SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ

Sektörel Haberler 25 Aralık, 11:14'de eklendi

KARADENİZ BÖLGESİ TURİZMCİLERİ 2018 SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ

KATİD (Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği)  yıl sonu bölge turizminin değerlendirme toplantısını yaptı. Ve akşamında geleneksel yıl sonu galasını Karadeniz bölgesi otelcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

kaptid

Toplantıya Karadeniz Bölgesindeki 12 ilden 45’in üzerinde yatırımcı ve yönetici Samsun North Point Otel’de bir araya geldi. Bu yıl  5.si gerçekleştirilen yıl sonu galasında sezon değerlendirmesi de yapıldı.

Toplantıda 2018 yılı Karadeniz Bölgesi turizm faaliyetleri değerlendirildi. KATİD Başkanı Murat Toktaş, “KATİD olarak 5. Yılımızı kutluyoruz. KATİD olarak bölgemizdeki sektörel gelişmeleri ve değerlendirmeleri yapacağız. Ayrıca sorunları belirleyerek çözümü için birlikte hareket ediyoruz. 2018 yılı son çeyreğindeki düşüşe rağmen geçen yıl seviyelerinde yılı kapatacağız.

2019 yılında daha verimli ve etkin bir sezon geçirmek için neler yapabileceğimizi, beklentilerimizi ve bu beklentilerimizi hayata geçirecek önerileri dinlemek ve bir faaliyet raporu haline getirerek hayata geçirmek için bir aradayız.”dedi.

KATİD adına aylık olarak yayınlanan “Karadeniz Turizm Bülteni”  adlı bir gazete, web sitesi ve e gazete ile ilgili bilgi veren KATİD Başkan yardımcısı Ali Şahin de “Basılı ve sosyal gazetelerimiz ile sesimizi daha iyi duyurmak, bölgemizdeki sektörel her türlü faaliyeti gelişmeleri duyurmak, sorunlara yer vermek ve iller arasındaki iletişimi geliştirmeyi planlıyoruz. ” diye konuştu.

Murat Toktaş’ın konuşmasının ardından diğer illerden gelen temsilciler ve işletme sahipleri ve yöneticiler bölgesel ve il sorunlarını ve yapılabilecek çalışmaları dile getirdiler. Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantı sonunda Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon’un turizm rakamları ve göreve geldikten sonra yapılan çalışmalar ve gelecek dönem ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ali Ayvazoğlu’nun ardından Kastamonu Temsilcisi Cem Dilimel Kastamonu’nun 2018 Kültür Başkenti ilan edilmesi ve bu amaçla düzenlenen etkinlikle ilgili bir sunum yaptı.

Sunumların ardından toplu fotoğraf çektirildi ve Gala gecesi eğlencesi düzenlendi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.