Kayı Grubu Başkanı Talha Görgülü, Ukrayna’da Tutuklandı

Sektörel Haberler 2 Ağustos, 13:14'de eklendi

Kayı Grubu Başkanı Talha Görgülü, Ukrayna’da Tutuklandı

Kayı Grubu Başkanı Talha Görgülü, Türk kamu bankalarından 43 milyon Euro kredi alıp bunu özel hesabına geçirmiş, ardından Almanya’daki GTI- Travel ve Sky Airlines şirketlerini iflas ettirmişti. Görgülü, Alman yargısından kaçamadı.

talha_gorgulu

Hakim Karşısına Çıkıyor

Sözcü Gazetesinden Ali Gülen imzalı haberde; Talha Görgülü’nün Ukrayna’da, yaklaşık 8 ay önce yakalandığı, tutuklandığı ve Almanya’nın talebi doğrultusunda bu ülkeye getirildiği, bu hafta içinde de Düsseldorf’ta hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi. Almanya, ülkesinde işlenen suçun peşine düştü. 43 milyon Euro’nun bu kişilerce özel hesaplara aktarılmasına Türkiye’deki kamu bankaları ses çıkarmamıştı.

Savcılığın Suçlamaları

Düsseldorf Savcılığı “hileli iflas” suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı. Bu erçevede, 2013 yılından bu yana takibini sürdürdüğü ve Görgülü’nün de bu suçlamayla yargılanacağı söyleniyor. Savcılık, 2013 yılında SÖZCÜ’nün ortaya çıkardığı olaylar zincirine paralel olarak Talha Görgülü hakkında, hileli iflasın dışında “Kara para aklama ve emniyeti suistimal” suçlarından soruşturma başlatmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’da Sahte Belge-Pasaporta 3 Yıl Hapis

Rusya’da Sahte Belge-Pasaporta 3 Yıl Hapis

Rusya’da ağustos ayında çalışanları, işverenleri, konut sahiplerini ilgilendiren bazı yeni yasaların yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Turkrus’da yer alan habere göre, bu ay uygulamaya konacak yasa, sahte pasaport ve benzeri belge hazırlayanlara verilen hapis cezasının iki yıldan üç yıla çıkarılmasını içeriyor.

Çalışanların, maaşını çektiği bankayı değiştirme talebine yanıt vermeyen işverenler 50 bin ruble (780 dolar) para cezası alacak.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.