Kemer Futbol Dostluk Turnuvası İçin Geri Sayım

Sektörel Haberler 4 Nisan, 10:00'de eklendi

Kemer Futbol Dostluk Turnuvası İçin Geri Sayım

3.Kemer Büyükelçilikler ve Konsolosluklar Arası Futbol Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası için geri sayım başladı.

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen turnuva bu yıl 3-4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dostluk maçlarının yanı sıra aynı tarihlerde katılım sağlayan üst düzey diplomat ve iş adamları karşılıklı kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda görüşmelerde yapacaklar. Bunun yanında bölge gezileri de gerçekleştirilecek.

 

3.Kemer Büyükelçilikler ve Konsolosluklar Arası Futbol Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası’na bu yıl Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu, Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ankara İngiltere Büyükelçiliği, Ankara Güney Afrika Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu Antalya Konsolosluğu, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği, Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu kesin katılırken, ayrıca kesinleşmeyen Ankara İtalya Büyükelçiliği, Ankara Kanada Büyükelçiliği, Ankara Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara Norveç Büyükelçiliği, Ankara Amerika Birleşik  Devletleri Büyükelçiliği’nin katılması bekleniyor.

 

Konu ile ilgili olarak Kemer Belediyesi Yabancılar Komitesi Başkanı Ahmet Aykaç Rusya, Kazakistan ve Almanya Konsolosluklarına ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, turnuvada önemli bir adım attıklarını söyledi. Aykaç, “Almanlarla başladığımız ve her yıl genişleyerek devam ettirdiğimiz Kemer Büyükelçilikler ve Konsolosluklar Arası Futbol Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası’nın bu yıl 3.sünü düzenleyeceğiz. Katılımın yoğun olmasını bekliyoruz. Fikir babası zamanın Antalya Konsolosu şimdiki Ankara konsolosu dostum Jörg Fürstenau’dur. Kendisi yine bu yıl bizlerle beraber olacak. Turnuva hakkında bilgiler vermek amacıyla Almanya, Rusya ve Kazakistan Konsolosluklarını ziyaret ettik. Kendilerine turnuvamız hakkında bilgiler verdik. 3-4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Futbol turnuvamızda hem maçlarımızı yapacağız hem de üst düzey diplomat ve iş adamları karşılıklı kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda görüşmelerde bulunacaklar. Ayrıca Antalya ABN ( Antalya Business Network ) Başkanı Helena Schönbaum ve Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Kemal Demir ve akademiyseler de katılacak” dedi. / Halil ÖNCÜ-KEMER

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.