23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Kemer’deki Club Phaselis Satılıyor

Kemer’deki Club Phaselis Satılıyor

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden Kemer Göynük’teki Club Phaselis Tatil Köyü’nün üst kullanım hakkı banka tarafından satışa çıkarıldı. Otel için talipliler de çıkmaya başladı.

 

 

Türkiye’nin en büyük kongre ve toplantı organizasyonu firmalarından Flap Kongre ve Toplantı Hizmetleri A.Ş, Club Phalelis’e talip oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı yetkilendirildi

Flap Tour, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP)’a açıklama yaptı. Antalya Kemer’de Club Phaselis Otelinin İş Bankası tarafından sahip olunan üst hakkının, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından finansal danışmanlığı yürütülen “kapalı zarf usulü” ile satışına teklif verileceği belirtildi. Konuyla ilgili her türlü çalışmanın yapılması, görüşmelerde bulunulması, şirket adına teklif mektubu hazırlanması, teklifle ilgili bilgi ve belgelerin hazırlanarak müzakerelerin gerçekleştirilmesi aşamalarını yerine getirmek üzere şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ziya Tansu ve Yönetim Kurulu üyesi Osman Turgut Fırat’ın görevlendirilmesine kar verildiği bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Topaloğlu: Kemer'e talep yüksek

Banka borçları sebebiyle 2015 yılında kapandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya’nın Kemer Göynük’teki doğa harikası bir alanda bulunan araziyi, 3 Aralık 1986 tarihinde Faseltur Turizm Tic. ve San. A.Ş.’ye 49 yıllığına tahsis etmişti. Club Phaselis Tatil Köyü 2014 yılında vefat eden Antalyalı işadamı Mustafa Çalık tarafından kuruldu. Ancak bazı banka borçlarının yanı sıra, Mustafa Çalık’ın kardeşi Ataç Grubu’nun ortaklarından Hüseyin Çalık’a olan kefaleti nedeniyle sıkıntı yaşadı. Maddi sıkıntı ve kefalet borçları yüzünden 2015 sezonunda kapanan tatil köyü, 2016 yılında hiç faaliyet göstermedi.

2017’de icradan satışa çıkarılmıştı

Club Phaselis’in 49 yıllık arazi tahsisi de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca iptal edildi. Tatil köyünün kapalı olmasından dolayı ‘taşınmazın etkili, ekonomik ve verimli kullanılmaması ve böylece kamunun zarara uğratılması sebebiyle’ tahsisinin iptaline karar verildi. Bakanlıkla yapılan sözleşme gereği Hazine’ye devredilmişti. Ancak ipotek alacaklısı İş Bankası’nın başvurusu üzerine Kemer İcra Müdürlüğü, 2017’de tatil köyünü icradan satışa çıkarmıştı. Tatil köyü, 70 bin 755 metre alan üzerine kuruluydu ve 2035 yılı sonuna kadar tahsis hakkı bulunuyordu. Bankaya olan 44 milyon doların üzerindeki borçları nedeniyle 88 milyon 943 bin TL muhammen bedel üzerinden icradan satışa çıkarılmıştı fakat satılmamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya'da oteller fiyatları indiriyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Talya ve Elektraweb yeşil turizme liderlik edecek

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  QM AWARDS 2021 sahiplerine kavuşacak
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER