Kenya’daki Lüks Safari Kampında Soygun!

Sektörel Haberler 22 Mayıs, 16:30'de eklendi

Kenya’daki Lüks Safari Kampında Soygun!

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın, Kenya’daki safari kampında soyuldu.

Kenya safari

Teknoloji girişimcisi Nevzat Aydın’ın ünlü iş insanı Richard Branson’a ait safari kampında soyulduğu attığı tweet ile ortaya çıktı.

Aydın, hırsızlık vakasını içeriden birisinin yapmış olduğunu iddia etti.

Nevzat Aydin tweet

Aydın İngiliz milyarder Richard Branson’a tweet attı. Şu ifadelere yer verdi:

“2 gün önce Mahali Mzuri’deki kampta çadırımızda uyurken soyguna uğradık. Bunu kamptan birilerinin yaptığının delili mevcut. Kampta en basit güvenlik önlemleri bile alınmamıştı. Korku ve hayal kırıklığı yaşadık.”

Branson’dan ise henüz Aydın’ın bu mesajına yanıt gelmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezih Hacıalioğlu: “Kültür Turizmine Önem Veriyoruz”

Nezih Hacıalioğlu: “Kültür Turizmine Önem Veriyoruz”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu’yla TÜRSAB projelerinden ve gelecek hedeflerinden bahsettik.

Son dönemde yaptığınız projelerden ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

TÜRSAB olarak kültür turizminin tanıtımına önem veriyoruz. Sadece deniz, kum, güneş üçgenine bağlı kalmadan faaliyetlerimizi bu yönde devam ettireceğiz. Ülkemizin farklı köşelerinde birçok kültürel değerlerimiz ve zenginliklerimiz var. Biz de TÜRSAB olarak bu yönde çalışmalar gerçekleştirdik. Örneğin; Diyarbakır’da Zerzevan Kalesi’nden Mardin’deki Dara Antik Şehri’ne, Sümela Manastırı’ndan tutun Konya Çatalhöyük’e kadar tüm tarihimize odaklandık ve bu bölgelerimizi acentelerimize tanıtıyoruz.  Bunun yanı sıra 20 yılın ardından bu yıl EMİTT Fuarı’na büyük bir stantla katıldık. Bunun yanı sıra yurt dışı turizm fuarlarında tanıtım çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirdik. Fuarlarda seyahat acentelerimizin ücretsiz stant almalarını sağlayarak onlara destek olduk.  Bunlar sadece bir başlangıç.

Tüm Paydaşların Tanıtım Projelerinde Yanlarındayız

Önümüzdeki sene sektörün diğer paydaşlarıyla gerek rehberler, otel yatırımcıları gerek uçak yatırımcılarıyla ülkemizi tanıtacak çalışmaların içerisinde olacağız. Bakanlığımızı da içine alıp gerçek anlamda ülkemizi anlatacağız. Bunlar şimdilik bizim tanıtıma yönelik yapmış olduğumuz faaliyetler. TÜRSAB olarak özellikle tatilcileri mağdur eden kaçak faaliyetleri önlemeye yönelik birçok adımlar atarak çalışmalar gerçekleştirdik. Geçmişteki 10 kişilik bir denetim ekibi sayısını ülke genelinde 100’e çıkardık.  Bölge teşkilatlarımızı yeniledik. Yeni bir yönetmelik çıkardık. Şu anda da bir kanun çalışması içerisindeyiz. Kanun çalışması biter bitmez çok daha etkin bir şekilde görevimize devam edeceğiz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.