KETOB & Orman Müdürlüğü İşbirliğiyle Eğitim

Sektörel Haberler 17 Nisan, 17:47'de eklendi

KETOB & Orman Müdürlüğü İşbirliğiyle Eğitim Dün gerçekleşti.

KETOB & Orman Müdürlüğü İşbirliğiyle;  “Gıda Güvenliği, Gıda Zehirlenmesi ve Alkollü İçecekler Eğitimi” düzenlendi.

ketob

Toplantıda, Gıda Güvenilirliği, Gıdalarda olabilecek fiziksel, kimyasal, biyolojik vb. her türlü zararların oluşması ve ortadan kaldırılması için alınan tedbirlerin bütünü hakkında bilgi verildi.

Zehirlenmelere Dikkat

Gıda zehirlenmelerine sebebiyet verebilecek unsurlar hakkında bilgi verilerek,  alınacak önlemler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Gıda zehirlenmesi vaka/salgın durumlarında hızlı hareket edilmesi gerektiği, zehirlenmenin neden oluştuğunun tespiti ve çözümüne ulaşmak için yetkililerle koordineli çalışılmasının önemi belirtildi.

İlçede yoğun turist beklentisi

Bu yılın turizm yılı ilan edilmesi nedeniyle, ilçemizde yoğun bir turist beklenmektedir. Bu  nedenle ilçemizde bulunan turizm işletmelerinin neredeyse tamamında alkol sunumu ve satışı yapıldığından dolayı alkollü içecekler büyük önem arz etmektedir. Alkol alımında nelere dikkat edileceği ve sahte/kaçak alkollerin nasıl anlaşılacağı konularında detaylı bilgi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Paris’teki Yangının Tur Operatörleri Gözünden Turizme Etkileri

Onların görüşüne göre Fransa’nın başkentini ziyaret etmek isteyenlerin sayısı değişecek.

 

Tur operatörü şirketlerin temsilcileri, 16 Nisan’da Notre Dame Katedrali’ndeki yangının turizm üzerindeki etkisine ilişkin Rus bir siteye yorum yaptı. Onlara göre, Fransa’nın başkentini ziyaret etmek isteyenlerin sayısında bir düşüşe yol açmayacak – aksine, Paris’e yapılacak gezilere olan talep artacaktır.

Dünya Basınından

“VEDI TOURGROUP”, şirketin Fransa’ya yeniden rezervasyon için herhangi bir iptal veya talep almadığını belirtti. “Bu etkinliklerle bağlantılı olarak, yalnızca daha fazla insan Paris’e seyahat etmekle ilgileniyor. Dahası, yakındaki ilgi çekici yerler – Saint-Chapelle ve Adalet Meclisi kilisesi – her zamanki gibi çalışır. Bazı sempatik turistler, Notre Dame’in restorasyonuna paranın aktarılabileceği hesapların ayrıntılarını sordular ”dedi. Tur operatörünün Fransız departmanı uzmanı Natalia Karpova.

BSI Grubu Onayladı

Birçok turist yangının sonuçlarını şahsen görmek isteyecek: “Bu sadece Fransa için değil, tüm dünya için kültürü ve Hristiyanlığı takdir eden bir felaket. Bu nedenle, katedrali henüz görmemiş olanların, bu üzücü olayın sadece oraya gelmelerini teşvik edeceğini düşünüyorum. ”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.