KİLİT GLOBAL RUSYA İLE İLGİLİ YATIRIM PLANLARINI AÇIKLADI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 21 Eylül, 10:30'de eklendi
Kilit Global Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kilit, Rus hotline.travel’a önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin içinde bulunduğu süreci değerlendiren Tuncay Kilit, grubun Rusya’daki yatırım planları hakkında da bilgi verdi.

SAMSUNG CSC

Tuncay Kilit’in açıklamaları şöyle:

“2016’yı az kayıpla atlatıyoruz”
2016 turizm sezonu zorluklarla başlayarak tüm yıl devam etti. Böylesi ağır bir sezonda Hükümetin ve bizim zamanında aldığımız önlemlerle krizi en az kayıpla atlatıyoruz.

“Hizmet kalitemiz değişmedi”
Kilit Global’in bünyesinde Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa, Crystal Hotels Resort & Spa ve Amara World Hotels gibi üç otel markası bulunuyor. Böylesi zorlu bir sezonda üç otel markamızda da hizmet politikamız değişmedi. Misafirlerimiz de bizi tercih ederek markamıza ve ülkemize olan güvenlerini gösterdi.

“Aşırı önlem almadık”
Bu sene çok aşırı önlemler almadık. 16 otelimizin sadece birini açmadık. Diğer otellerimizde kaliteli hizmet politikası ile yolumuza devam ettik. Otellerimizin doluluk oranları düşüktü. Bu düşüşü İran, İsrail, iç pazar ve alternatif pazarlarla dengelemeyi başardık.

“Oda fiyatları düştü”
Bu sene otellerimizdeki oda fiyatları ortalama yüzde 15-20 daha düşüktü. Terör saldırıları ve darbe girişimi satışlarımız üzerinde büyük bir etki yarattı. Zaten yapılan rezervasyonların yaklaşık % 5’i iptal edildi.

“Antalya’da her şey kontrol altında”
Türkiye’de ve özellikle Antalya’da her şey kontrol altında. Otellerimizdeki konuklar güvenli ve konforlu bir ortamda tatilin keyfini çıkartıyor. Yerel yönetimler  ve turizmciler misafirlerimizin güvenliğini sağlamak için gereken her şeyi yaparak ciddi önlemler almak için birlikte çalışmaktadır. Endişe duyan misafirlere seslenmek istiyorum; maalesef, şu anda dünyada güvenli bir yer yok.

“Rusya bizim için çok önemli”
Rusya pazarı Kilit Global için çok önemli. Bu nedenle 2017 yılında Rusya’da gerekli tüm pazarlama çalışmalarını yapacağız. Konfor ve kalitenin yanı sıra eğlence ve gıda çeşitliliği düzeyini karşılaştırırsanız, bizim otellerimiz rakiplerinden öndedir. Türkiye, hala Rus turistler için birincil hedef olduğuna inanıyoruz.

“Neden olmasın?”
Doğru koşullar sağlandığı zaman yakın gelecekte Nirvana Lagoon Soçi veya Crystal Resort Yalta adlı bir projenin ortaya çıkmasını göz ardı etmiyoruz. Neden olmasın? Yatırım için elverişli koşullar varsa olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.