KKTC’de Kaç Otel Kapandı ?

Sektörel Haberler 8 Ocak, 12:11'de eklendi

KKTC’de Kaç Otel Kapandı ?

Kıbrıs’ta 2020 yılında Mart ayından bu yana pandemi yüzünden  turizm sektöründe hizmet veren otel ve kumarhaneler  zor durumda. Hatta süresiz kapatmaya giden oteller ve kumarhaneler var.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner ve Casino İşletmecileri Birliği Koordinatörü Ayhan Sarıçiçek’in Yenidüzen Gazetesi’ne verdiği bilgiye göre 67 otel ve 10 kumarhane kapandı.

 

KKTC’de 31 Martta sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden önce 35 kumarhane faaliyet gösterirken, denetimli açılışın ardından faaliyetlerine devam eden kumarhane sayısı 25 oldu. Kumarhanelerde çalışan sayısı ise 9 binden, 5 bine düştü.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Akın DAĞYARAN 08 Ocak 2021

Hizmet ve eğitim tabanlı ekonomisi olan Kıbrıs’ın turizme ve turizm çalışanlarına bakış açısı maalesef insanları endişelendiriyor.

Üstelik ekonomisinin yüzde +35’lik kısmını Türkiye’den aldığı ekonomik yardımlar ile karşılayan bu güzel ada bize göre pandemi sürecinde sınıfta kaldı !!

Ümit ederiz ki Kıbrıs’taki bürokratlar alt yapısı olan tutarlı kararlar alır ve eski güzel günlere ivedilikle dönebiliriz,

Sevgi ve saygılar.