Klaus Hildebrandt: Almanlar 2021 De Türkiye’yi Tercih Edecekler

Sektörel Haberler 26 Kasım, 16:38'de eklendi

Klaus Hildebrandt: Almanlar 2021 De Türkiye’yi Tercih Edecekler

FVW Direktörü Klaus Hildebrandt 10. Resort Kongresinde konuşma gerçekleştirdi.  2021 yılında almaların Türkiye’yi tercih edeceğini söyledi. Türkiye’nin geniş alanlara sahip olduğunu belirtti. Bunun da Türkiye için büyük avantaj olduğunu dile getirdi.

Klaus-Hildebrandt

FVW Direktörü Klaus Hildebrandt ; “Almanlar,  Tayland ya da ABD gibi uzun mesafeli tatil yerlerini tercih etmeyecekler. Yapılan araştırmalara  göre ; insanlar deniz, kum ve güneş istiyorlar. Bunu da güvenli yapmak istiyorlar. 2020 yılında da güvenliğin önemini anladık. “ ifadelerini kullandı.

Almanlar Sağlık Alt Yapısına da Dikkat Edecekler

Klaus Hildebrandt ; “Almanlar sağlık alt yapısına da dikkat edecekler. Türkiye de bu koşullar var. Hastalandıkları zaman Türkiye’de tedavi olma durumları mevcut. Aşı bulunursa Türkiye seyahat edecek noktalar arasında yer alacaktır. Gelecek yıl Türkiye’nin sağladığı güvenlik önlemleriyle iyi sonuçlar oluşacaktır. Almanya’dan Türkiye’ye seyahatlerde artış yaşanır. Türkiye, Almanya pazarında başarılı bir yıl geçirecektir.” dedi.

 

 

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisinin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye turizminin 2021 yılında yüzde 100 büyüyeceğini  ifade ederek 30-31 milyon turist ulaşmayı hedeflerini söyledi.

 

Fox TV’deki Çalar Saat programının konuğu idi. Bakan Ersoy, ‘’Sağlık Turizm Sertifikası’’ sayesinde Türkiye’nin 2020’yi en az hasarla atlattığını ifade etti.

11 Milyar Dolarla Kapatıyoruz

2021 yılında yüzde 100 artışla 30-31 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Ersoy, aşılamanın ocak, şubat gibi tamamlanacağını ön gördüğünü söyledi. 2021 sezonun 2020 yılında daha iyi olacağını ifade etti.  Türkiye’nin rakiplerine karşın 15 milyon turist ve 11 Milyar Dolar turizm geliri ile kapatıyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.