Konser Organizasyonlarında İddialı Bir Firma : “Koşanadam”

Sektörel Haberler 29 Nisan, 09:44'de eklendi

Konser Organizasyonlarında İddialı Bir Firma : “Koşanadam”

Konser organizasyonlarında iddiasıyla piyasada büyük başarılara imza atmış “Koşanadam”ın hikayesini ve otellere yönelik hedeflerini şirketin genel müdürü Berkant Acil’den dinledik.

Berkant Acil

 Sizi ve firmanızı  kısaca tanıyabilir miyiz ?

1971 yılında Adana’da doğdum. Evli ve iki kız çocuk babasıyım. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Üniversite öğrenimime devam ederken profesyonel olarak futbolla ilgilendim. Ancak benim için müzik her zaman daha ön plandaydı. Ve  ilk profesyonel deneyimim; 17 yaşında sahnede gitar çalmamla başladı. Soyadımdan da anlaşılacağı gibi bir koşuşturma içinde geçen hayatımda “Koşanadam“ ismi hiç de tesadüf değildi.

1994 yılında ağabeyim Haluk Levent’in orkestrasında gitar çalmaya başladım. Günde 3 ayrı konser yapan, sahnede 14 saat şarkı söyleyerek rekor kıran bir sanatçının yanında öğrenilenler kuşkusuz hiçbir okulda ve hiçbir sektörde öğretilemeyecek bir hazineydi.

kosan adam (5)

1999 yılında menajerlik ve yapımcılıkla sektördeki kariyerime devam ettim. Ancak asıl yeteneğimin konser organizasyonları olduğuna karar vermemle,  kendi organizasyon firmamı kurdum. 2004 ‘te  “30 Günde 30 Sanatçı” ile yazılı ve görsel basında ses getiren ilk festivalimi başarıyla gerçekleştirdim. Tek kişi çıktığım bu yolculukta şuanda 21 kişilik bir çalışan kadrosuyla Koşanadam büyümeye devam ediyor.

Koşanadam; genel olarak konser organizasyonu düzenleyen, bazı sanatçılara menajerlik yapan, ama genelde Türkiye’de konser veren tüm sanatçıların bookingini yapan bir organizasyon firmasıdır. Üniversitelerde, belediyelerde, AVM’lerde, otellerde, kurumların özel gecelerinde, mekanlarda ve casinolarda yapılan tüm konser organizasyonları bizim çalışma alanımıza girmektedir. Müşterilere yapacakları etkinlikle ilgili doğru sanatçıyı önerir seçenekler sunar, şeffaf bütçeleme yapar ve konser organizasyonunun başından sonuna kadar süreci takip edip onların işlerini kolaylaştırırız.

Neden Koşanadam ?

Çok dinamik bir ekibiz. Çok çalışkan, hızlı çözüm üreten, teknoloji ile entegre olan bir yapımız var. Türkiye’deki konser veren sanatçıların hemen hemen hepsi hakkında bilgimiz var.

Kim nerede sahne alıyor, bir konser ne kadar bütçeye mal oluyor.  Turne ekibi kaç kişiden oluşuyor, nasıl bir ses ve ışık sistemine ihtiyaç duyuyorlar. Konaklama, ulaşım bilgileri ve kuliste tercih ettiği yiyecek içeceğe kadar. Ve bu bilgilere hızlı ulaşmak ve müşteriye hızlı iletmek için koşmamız gerekiyor.

kosan adam (3)

Koşanadam İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

 Bizimle çalışan müşteriler yapacağı konserlerle ilgili uygun sanatçıyı seçmekte zorlanmaz, çünkü biz müşterilerimize onlarca seçenek üretiriz. Seçtiği sanatçıların konserlerini pahalıya mal etmez, çünkü yılda 900’e yakın konser organizasyonu yaptığımız için satın alma gücümüz yüksek. Yapacağı bu organizasyonun stresini boşuna üstlenmek zorunda kalmaz. Çünkü ekibim sürekli organizasyon yaptığı için herkesten daha pratik bir şekilde çözümler üretir.

kosan adam (4)

Son olarak otellere yönelik gelecek hedefleriniz nelerdir?

İki yıl önceki hedeflerimiz otellere ara ara konserler vermek ve bilinirliğimizi arttırmaktı.Ama artık Türkiye’de bütün 5 yıldızlı oteller konser yapmak istiyor.

Dünya değişiyor, ihtiyaçlar değişiyor, bir dönem animasyonlarla yeterince eğlenebilen insanlar artık kendi soundunu duyacağı bir otelde kendisini anlaşılmış hissediyor.

kosan adam (2)

Bu yüzden otellerde ilginç soundlar duyacağız ve farklı farklı sanatçılar konser vermeye başlayacak. Ve biz de hedeflerimizi güncelleyerek önümüzdeki 5 yıl içerisinde yaklaşık 60 otelin konser organizasyonlarına hizmet eden bir firma olacağımızı düşünüyoruz.

kosan adam (6)

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.