Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcılığına İki Yeni Atama

Sektörel Haberler 20 Nisan, 12:01'de eklendi

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcılığına İki Yeni Atama

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den Zeytinburnu Belediye Başkanı seçilen Ömer Arısoy’un yerine Özgül Özkan Yavuz Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atama. Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam’da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atandığı açıklandı.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı atanmasına ilişkin karara yer verildi. Karara göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Özgül Özkan Yavuz ile Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam atandı.

 

 

 

 

 

 

Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

 

Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

Ramazan Bayramı tatilinin Cumhurbaşkanlığı kararıyla dokuz güne çıkarılması turizmcileri sevindirdi. Kararı memnunlukla karşıladıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Bayram tatiline çıkacak yerli turist önceki tatillerde olduğu gibi daha çok Ege’yi tercih edecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında tüm çalışanların Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 gün idari izinli sayılması kararlaştırıldı. Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi.

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Ramazan Bayramı tatilini dokuz güne çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararını memnunlukla karşıladıklarını söyledi. “Cumhurbaşkanlığının idari izin kararı sektörün beklediği karardı, teşekkür ediyoruz” diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.