KÜLTÜRÜMÜZÜ VE SANAT ÜRÜNLERİMİZİ MİSAFİRLERİMİZLE BULUŞTURUYORUZ !

Sektörel Haberler 2 Ağustos, 12:42'de eklendi

Turizmde inovasyon olarak hazırlanan  KADINLAR ÇİÇEK AÇIYOR Antalya Turizm Projesi, Mayıs 2016 yılında İş Kadını  Hatice Bozkurt tarafından yenilikçi bir bakış açısıyla yazılmış ve Antalya Kadınları başta olmak üzere Kurumların ve STK’ların destekleyerek hayata geçirdiği bir Sivil Toplum çalışması olup faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Programında olan Antalya’da, hedefleri Antalya Markasını dünya kadınlarının buluşma noktası yapmak olan Kadınlar Çiçek Açıyor Projesi Başkanı Hatice Bozkurt, amaçlarının, “Kadın ve Çiçek” temasını kullanarak dünyaya; Antalya mutlu, huzurlu bir kenttir ve bir kadının tek başına tatil yapabileceği kadar  güvenlidir mesajını iletmek olduğunu söyleyerek  proje kapsamında son dönemde neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını şu sözlerle anlattı:  “Amaçlarımız doğrultusunda Kadınlar Çiçek Açıyor, yaz boyunca devam eden IWAB Sanat ve Alışveriş Şenliği ile Antalya’nın turistik yerlerini  bölge bölge tanıtmaya devam etmekte. Belek ve Kundu bölgesi otellerinden sonra Kemer- Ayışığı Parkı’nda 29-30 Temmuz tarihlerinde büyük bir coşkuyla 7. Kutlanan IWAB Sanat ve Alışveriş Şenliği ile Kemer bölgesine dikkat çekerek  turizme katkı sağlarken aynı zamanda kadınların el emeklerini tanıtması ve pazarlamasını hedefliyoruz. Antalya’nın sanata ve sanatçıya verdiği değerin de altını çizerek yapılan şenliklerde sanatçılar canlı performanslar sunarak renkli görüntüler ile projeyi destekleyecekler.”

  

ANTALYA’NIN İLK ALIŞVERİŞ FESTİVALİ GELİYOR!

KADINLAR ÇİÇEK AÇIYOR ANTALYA Turizm Projesi kapsamında hazırlanan IWAB Sanat ve Alışveriş Şenlikleri yaz sonu yapılacak bir Festival ile taçlandırmaya hazırlanıyorlar.Konu hakkında açıklama yapan Hatice Bozkurt:” Nisan 2017’de Antalya’nın ilk Turizm Festivali IWAB 1. Uluslararası Antalya Turizm Festivali’ni yapan KADINLAR ÇİÇEK AÇIYOR, 29-30 Eylül-1 Ekim 2017 tarihinde de Antalya’nın ilk Alışveriş Festivali KADINLAR ÇİÇEK AÇIYOR Sanat ve Alışveriş Festivali’ni hazırlıyoruz. Antalya’nın  bu yönünden de güçlü bir şehir olduğuna dikkat çekilerek hazırlanan festival için AKM ve Üçgen Piramit arasındaki Festival Yolunu kulllanacağız. Defileler, konserler, söyleşiler ile kendi içinde dinamiklere sahip olan festival kadın erkek çocuk herkesin alışveriş yapabileceği bir konseptte olacak. Projede sanat ve sanatsal faaliyetlere de özel bir önem verilerek canlı performanslar ile sanatçılar ve ziyaretçiler buluşturulacaktır.  Festivale katılım yapacak olan Türkiye ve dünya çapındaki önemli markalar ile Antalya’nın alışverişi hayatına dikkat çekilerek festivalin Antalya turizmine de  katkı sağlanması hedeflenmektedir.” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.