KÜRESELLEŞME TURİZMİ ETKİLİYOR

Sektörel Haberler 30 Kasım, 15:41'de eklendi

KÜRESELLEŞME TURİZMİ ETKİLİYOR

küreselleşme

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu olan 8. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nde TUROFED Başkanı Osman Ayık  küreselleşmenin turizmin üzerine etkisinden bahseden konuşma gerçekleştirdi .

Ayık, küreselleşme hakkında  ve turizme etkileri hakkında önemli bilgiler aktardı “Küreselleşmenin hayatımızı nasıl etkilediğini ve turizm sektörünü nasıl yansıdığına bakmak gerektiğini vurguladı. Osman Ayık; “Yerelleşme ve sürdürülebilirlik sektörün gündemi olmalı” dedi.

Ayık konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Küresel dünyada bilgi transferi hızlandı. Ulaşım koşulları kolaylaştı. Ve seyahat edenlerin sayısı arttı.Küreselleşme turizm sektörünü pozitif yönde etkiledi ve yerelleşme önem kazanmaya başladı. Bizim de önemli ürünlerimiz var. Bunları kullanarak yerelleşmeyi geliştirebilir ve turizmde sürdürülebilirliği sağlama yolunda adımlar atabiliriz” dedi.

Yerelleşme ön plana çıkıyor

Ayık ;“Kürselleşme yerelleşmeyi motive etti. Bu da bizim sektörümüz için önemli hale geldi. Yerelleşme ile yeni ürün geliştirme ve insanlar yeni kültürleri deneyimlemek istiyor. Bu yüzden yerelleşme sektörümüz için önemlidir.  Avrupa genelinde 671 milyon kişi seyahat etmiştir.   Bir işi bir şuan yapmak önemli değil. Sürdürülebilirlik  önemlidir. Önümüzdeki nesillere sektörü bırakmak önemli. Sektör, çevresel , sosyal değerleri korumalıdır. Bir bölgede bu değerler korunduğu zaman sürdürülebilirlik sağlanabilir.”

FARKLI SATIŞ KANALLARINA YÖNELMELİYİZ

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.