LA BLANCE ISLAND BODRUM’DAN BİR İLK !

Sektörel Haberler 5 Haziran, 16:06'de eklendi

SKAL International Antalya Çevre Kulübünün Çevre Projeleri kapsamında, 2014 yılında Antalya merkezli olarak başlayan ve ülke geneline yayılan “Kırlangıç Projesi” Kırlangıçları ve yuvalarını koruma temelli bir çalışma olarak tasarlanmış durumda. Bodrum’un en güzel ve ayrıcalıklı lokasyonlarından birinde Pina Yarımadas’ında faaliyet gösteren La Blanche Island Oteli’de SKAL Int. Antalya Çevre Kulübü’nün “ Kırlangıç Projesi”ne dahil olan oteller arasında yerini aldı.

Projeye dahil olmaları ile ilgili sertifikayı SKAL Int. Antalya Çevre Komitesi Üyesi Emir HEPOĞLU’ndan alan La Blanche Island Bodrum Genel Müdürü Ülkay ATMACA; – Bizler onların göç ve konaklama alanlarına tesislerimizi inşa etmeden önce onlar buraların asıl sahipleriydi. Onlar doğal yaşam alanlarına turizm tesisleri yapılmasına rağmen ortama uyum sağlayıp o alanları terk etmediler.

 

Yuvalarını binalara yaparak kalan doğal yaşam alanlarından beslenmeye devam ettiler, ama çeşitli sebeplerle yuvalarının yıkılması onların var olan düzenlerinin önünde bir sorun oluşturuyor ” Biz Tesisimizde var olan kırlangıç yuvalarının yıkılmadan misafirlerimizi de rahatsız etmeyecek şekilde varlıklarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” . dedi. Göç dönemlerinin Turizm sezonunun başlangıç ve bitiş tarihlerine gelmesiyle turizmin de sembolü olan Kırlangıçlar ayrıca yaşadıkları bölgede havanın temiz olduğunun da bir göstergesidirler. Ayrıca her türlü Sinek ve böcekle beslenen Kırlangıçlar haşereyle mücadelede bizlerin en büyük yardımcısı da oluyor. “Kırlangıç Projesi “ hem Turizmciler hem de misafirleri açısından doğa dostu turizmin kapılarının aralamasına ışık tutuyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.