Lufthansa Thomas Cook’un Condor’unu Bırakıyor

Sektörel Haberler 26 Haziran, 13:14'de eklendi

Lufthansa Thomas Cook’un Condor’unu Bırakıyor

Lufthansa, Thomas Cook’un yaşadığı mali sıkıntıları atlatmasında umut bağladığı, bünyesinde yer alan havayolu şirketlerinden biri olan Condor’u alma kararını değiştiriyor.

lufthansa

Lufthansa , Thomas Cook’un sahibi olduğu Condor havayollarını alma kararından vazgeçiyor.

Condor’un potansiyel alıcıları içerisinde en çok şansı olan teklif sahibi Lufthansa’ydı.

Lufthansa CFO’su Ulrik Svensson , Aviation Net Online’da verilen habere göre Condor filosunun yaşından dolayı ciddi bir yatırım gerektirdiğini ayrıca , Condor’un grubun düşük maliyetli bağlı ortaklığı olan Eurowings’e entegrasyonunu “karmaşık” olacağından alım konusunu yenide değerlendirdiklerini, söyledi.

Lufthansa’nın Eurowings’inin uzun mesafeli uçuşlardan çekildiğini, kısa mesafeli uçuşlara odaklanacağını belirtmesinin de Lufthansa’nın Condor ile ilgili kararıyla ilişkili olduğu belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Yaşam Maliyetinde Dünyada 154’üncü Sırada

İstanbul Yaşam Maliyetinde Dünyada 154’üncü Sırada

Mercer tarafından her yıl gerçekleştirilen Yaşam Maliyeti Araştırması’nın 2019 sonuçları açıklandı.

Bu sene 25’incisi gerçekleştirilen araştırmaya göre 154’üncü sırada yer alan İstanbul, Mobil (EXPAT) çalışanlar için cazip bir merkez olmayı sürdürüyor.

5 kıtada 209 şehri kapsayan araştırmada 2019 yılında dünyanın en pahalı şehri yine Hong Kong olurken; en ucuz şehir ise Tunus olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl İstanbul 163’üncü sırada yer almıştı. Bu yıl listeye 154’üncü sıradan girdi. Asya kıtasında yer alan şehirler, Mobil (EXPAT) çalışanlar için en pahalı şehirler olarak listede yer aldı.

Mercer’ın Kariyer Departmanı Başkanı Ilya Bonic “Dijital dönüşümle ve küresel olarak bağlı bir işgücü ihtiyacıyla sürdürülen beceriye odaklı bir ekonomide, Expat çalışanları işe almak, küresel şirketler için rekabetçi iş stratejisinin gitgide daha da önem kazanan bir parçası. Çalışanları yurtdışına göndermenin birçok kişisel ve kurumsal avantajı var. Örneğin kariyer gelişimi, global deneyim, yeni yetenek grupları ve kaynakların yeniden tahsis edilmesi. Adil ve rekabetçi tazminat paketleri sunarak, kuruluşlar iş sonuçlarını teşvik eden aksiyonları kolaylaştırabilir” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.