MARRİOTT 4.7 MİLYAR DOLARLIK SATIN ALMA İLE DEVRE MÜLKTE DE DÜNYA LİDERİ OLDU

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Mayıs, 10:47'de eklendi

Marriott Vacation Worldwide, devremülk tatili alanındaki en büyük rakibi Interval Leissure Group’u (ILG) 4.7 milyar dolara satın aldı.

ABD merkezli devremülk tatil yönetim şirketi ILG, bir diğer devremülk tatil yönetim şirketi Mariott Vacation Worldwide tarafından 4.7 milyar dolara satın alındı.

SON 10 YILDA HIZLA BÜYÜDÜ

1976 yılında Interval International ismiyle kurulan şirket, 2007 yılında Aston Hotels & Resort’ü satın aldı. 2008 yılına gelindiğinde IAC ile birleşen Interval Inernational, bu yıldan sonra yoluna ILG ismiyle yola devam etti.

Bu birleşmenin ardından hızla büyüyen ILG, 2010’da Trading Palace Interntional’i, 2012’de Vacation Resort Internitional’i, 2013’te Aqua Hospitality’i, 2014’te Hyatt Vacation Ovnership’i ve 2016’da Vistana Signiture Experiences’ı satın alarak dev bir tatil yönetim şirketi haline geldi.

DEVREMÜLK SAHİBİ 250 BİN, TOPLAM 2 MİLYON ÜYESİ VAR 

2017 itibariyle 250 bin devremülk sahibiyle çalışan ve 1 milyar 450 milyon dolar ciroya ulaşan ILG’nin, devremülk sahibi ve değişiğime katılan üyelerinin toplamı ise 2 milyon oldu.

ÖNDE GELEN OTEL GRUPLARI İLE PARTNER

ILG sadece devremülk alımı veya işletmeciliği ile ilgilenmiyor. Aynı zamanda önde gelen kimi otel grupları ile de stratejik iş birliği yaparak üyelere özel lüks tatil olanakları sunuyor.

BİRLEŞME 2.9 MİLYARLIK CİRO YARATACAK

Mariott Vacation Worldwide, iki şirketin birleşmesi ile birlikte (kendininkiler dahil) 650 bin devremülk sahibi üyeye, 108 konaklama tesisine, 2.9 milyar dolar ciroya ve 737 milyon dolar vergi, faiz ve amortisman öncesi kara ulaşacak.

Mariott Vacation Worldwide tarafından satın alınan ILG, halihazırda Marriott bünyesinde bulunan Westin, Hyatt ve Sheraton gibi otel markalarıyla da (özellikle Amerika’da) üyelerine özel tatil programları yürütüyor.

Mariott Vacation Worldwide’ı bünyesinde barındıran Marriott Interational, dünyanın önde gelen zincir otel markalarından Starwood’u 2015 yılında 12.1 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük konaklama zinciri haline gelmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.