Mehmet Ersoy, Antalya’da : “ Sürdürülebilir Politikalar Üretiyoruz”

Sektörel Haberler 25 Mart, 14:56'de eklendi

Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Esnafıyla : “ Sürdürülebilir Politikalar Üretiyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Kalekapı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Türkiye turizminde Antalya’nın yeri çok önemli” dedi.

Ersoy; 70 Milyon turist, 70 milyar dolar hedefine ulaşmak için Antalya’ya büyük pay düşüyor. Bu rakamlara ulaşmak zor değil, önemli olan gelirimizi 70 milyara çıkarmak. Şehir topyekün el birliği yapmalı. Otellerin dışında gezen turistler görmeyi hedefliyoruz.

Nisan ayında en çok ihtiyacınız olan Türk Hava Yolları’nın, business klaslı, tarifeli seferleri Antalya’ya çok yolcu veren ülkelerden seferler start alacak.. İlk başta sefer sayısı 50 olacak.  2023’e kadar hedefimiz haftalık 5 sefer. Kışında seferleri devam ettireceğiz.

Şehir merkezine odaklandık

Bu şehri kültür ve sanatın başkenti yapmak istiyoruz.  İşte o zaman sadece turist deniz, kum ve güneş için gelmez. Cazibe noktalarını şehirde artırmalıyız.

Belediyeler ve bakanlık koordineli çalışmalı. Antalya Büyük şehir belediye Başkanı Türel’İn raylı sistemi otellere kadar götürecek olan projesi çok dikkatimizi çekti.

Tarihi  ve kültürel yerlerin önemi büyük. Haziran ayında turizm geliştirme fonu yasalaşacak ve hayata geçecek.  Kalıcı sürdürülebilir politikalar geliştireceğiz. Artık bir şeyler birilerinin iki dudağının arasında olmayacak.

 

Mehmet Ersoy: Turizm Stratejisini Fırsata Çevirelim

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.