Mehmet İşler: “Türk Tatilciler Yüksek Sezonda Yer Bulamayacak”

Sektörel Haberler 19 Nisan, 09:31'de eklendi

Mehmet İşler: “Türk Tatilciler Yüksek Sezonda Yer Bulamayacak”

ETİK Başkanı Mehmet İşler ile 2019 İzmir turizmini ve İzmir şehir otelciliğindeki konsept değişikliğini konuşma fırsatı bulduk.

mehmet isler

GM Dergi – Özel Haber

2019 yılını değerlendirir misiniz?

2019 yılı tüm zamanların en iyi yılı olacak. Biz, 2023 hedefi olan 50 milyon turist 50 milyar dolar rakamlarını 2019 yılında yakalayacağımıza inanıyoruz. Bu yıl dış pazarlardan gelen yüksek talepler maalesef iç pazarı daraltacak. Bu yıl erken rezervasyon döneminde tatillerini planlamayan Türk tatilciler yüksek sezonda yer bulamayacaklar ya da bu fiyatlardan tatil satın alamayacaklar.

İzmir turizminde konsept değişikliğinden bahsediliyor? Bu konudaki gelişmeleri sizden dinleyelim.

Evet, İzmir şehir otelciliğinde bir konsept değişikliği var. Eskiden tatilciler İzmir çevresindeki tatil destinasyonlarına giderken, iş adamları İzmir otellerinde konaklıyordu. Son iki yılda gördük ki artık gelenler İzmir şehir otellerinde konaklamayı tercih ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet İşler: Turizm Siyaset Üstü Bir Konu

Foça Turizmi Acil Çözümler Bekliyor

İlçe turizmini geliştirmek için harekete geçen Foçalı turizmciler, yerel seçimler öncesi bir araya geldi. Turizmin sorunlarına ilişkin dosya verdikleri belediye başkan adaylarından destek sözü aldı. Foça Turizmciler Yatırımcılar ve Esnaflar Derneği (Foça TUDER) Başkanı Umut Tutar, “Foça’nın ve ilçe turizminin acil çözüm bekleyen sorunları var. Bu sorunların çözümü için yeni dönemde yerel yönetimlerle işbirliğine ve her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.