MICE BİR OTELİN EN GÜÇLÜ PAZARLAMA KALEMİDİR

Güncel, Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 26 Temmuz, 14:44'de eklendi

Titanic Hotels  Antalya Bölge Mice Müdürü Ömer Güven ile Mice sektöründeki gelişmeleri ve son durumu değerlendirdik.

GM DERGİ- ÖZEL HABER

Türkiye’deki mice sektörünün son durumunu değerlendirir misiniz?

Son iki yıldır yaşanan krizde mice sektöründe uluslararası bazda azalmalar yaşansa da iç pazarda her hangi bir düşüş olmadı, aksine otellerin kurtarıcısı oldu. Antalya otelleri olarak mice turizminin uluslar arası alanda düzenlenen tüm yurt dışı fuarlarına katılmaktayız. Titanic Hotels olarak bu  yıl içinde hem Belek’teki hem de Lara bölgesinde bulunan tesislerimizde belirli dönemlerde Rus gruplarını ağırladık. Bunun yanı sıra Pakistan, İran ve Hindistan’dan grupların kongre ve etkinliklerini otellerimizde gerçekleştirmekteyiz.

Mice, bir otelin en güçlü pazarlama kalemi değil mi?

Kesinlikle. Bizim tesislerimizde 12 aylık dilimde yaklaşık 8 aylık bir dönem boyunca mice organizasyonları yapmaktayız  ve otellerimizin ekonomisine büyük katkı sağlamakta. Belek’teki tesisimiz kongre merkezi konseptinde tasarlanan bir otel ve 2013 yılında hizmet vermeye başladık. Bölgenin en büyük kongre merkezlerinden birine sahibiz. Ulusal ve uluslar arası bir çok kongreyi tesisimizde gerçekleştirmekteyiz.

İyi bir mice organizasyonu gerçekleştirmek için olmazsa olmazlar nelerdir?

İlk olarak verilen hizmet kalitesi. Tesisin koşullarının mice grubunun isteklerini en maksimum seviyede karşılayabilmeli. Titanic Hotels olarak bize gelen taleplere en iyi şekilde cevap veriyoruz.

  Son zamanlarda Mice sektöründeki değişen trendler neler dersek neler söylersiniz?

İç pazarda olmasa da yabancı gruplarda daha butik ve prestijli toplantılara doğru bir yönelme olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.