Mısır, Uçak Yolcularından Vergi Almaya 15 Kasım’da Başlıyor!

Sektörel Haberler 13 Kasım, 11:46'de eklendi

Mısır, Uçak Yolcularından Vergi Almaya 15 Kasım’da Başlıyor!

Mısır’da yurt dışı ve yurt içi uçuşlar yapacak yerli-yabancı bütün yolcular için hizmet vergisi uygulaması 15 Kasım’da başlatıyor.

Mısır’da yurt dışı ve yurt içi uçuşlar yapacak yerli-yabancı bütün yolcular için hizmet vergisi uygulaması ile ilgili karar geçtiğimiz Temmuz ayında resmi gazetede yer almıştı.

Vergiler 15 Kasım’da Alınacak!

Alınan kararın 15 Kasım 2019 tarihinden itibaren de yürürlüğe gireceği belirtilmişti. Üç maddeden oluşan karara göre, Mısır havaalanlarını kullanarak ülke dışına uçan bütün yolculardan 25 dolar (144 TL), yurt içi uçacak yolculardan ise 5 dolar (yaklaşık 28.8 TL) tahsil edilecek. Karar uyarınca; uçakların iniş, park, hangar ve yer hizmeti gibi ücretleri de yüzde 15 artırıldı. Mısır hava yolu şirketi Egypt Air için ülkenin tüm hava alanlarında yüzde 50 indirim yapılacağı da belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’nin En Kapsamlı Turizm Ödülleri ‘ QM AWARDS ’ 10.Yılında

Türkiye’nin En Kapsamlı Turizm Ödülleri ‘ QM AWARDS ’ 10.Yılında

Turizm endüstrisinde başarısı ve istikrarıyla her geçen yıl gelişerek büyüyen QM, 10.yılında da kaliteyi yönetmenin önemini vurgulamaya devam edecek.  GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen QM, bu yıl da sektörde farkındalık oluşturarak çok önemli bir sinerji yaratacak.

Heyecan ve merak ile beklenen QM Awards 2019 Ödülleri için oylamalar 14 Kasım tarihinde başlayacak. Bu yıl Qm Awards Ödülleri, 19.12.19 tarihinde sahiplerine takdim edilecek.

QM Awards, Türkiye’nin en kapsamlı turizm ödülleri, ünvanını gururla 10 yıldır taşımakta. Türkiye’yi başarı ile temsil eden, ülkesine ve sektör profesyonellerine katma değer sağlamayı sürdüren ve bunu kendisine misyon edinen QM, markalaşma sürecini tamamlamış ve sürdürülebilir yönetim anlayışını benimsemiş tüm sektör paydaşlarını da rol – model alarak sektörün değerlendirilmesine sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.