Mısır’da Sertifikasyon Konuşuluyor, Yüzde 25 Kapasite İle Açılan Oteller Var

Sektörel Haberler 25 Mayıs, 14:52'de eklendi

Mısır’da Sertifikasyon Konuşuluyor, Yüzde 25 Kapasite İle Açılan Oteller Var

GM Talks “The Bayram” temalı programın ikinci kısmı Mısır’dan canlı yayına bağlanan Reef Oasis Blue Bay Resort & Spa Genel Müdürü Mehmet Aydın ile sona erdi.  Selçuk Meral, Aydın le bayramlaşarak, Mısır turizminin  son durumunu ve Covid-19 sürecini değerlendirdi.

Canlı yayına Mısır’dan bağlanan Mehmet Aydın; Mısır Turizminin son durumunu ve yurt dışında profesyonel olmanın önemine değindi.

Mısır’da da Sertifikasyon Konuşuluyor, Alan Oteller Hizmet Vermeye Başlayacaklar

Mehmet Aydın ; Selçuk Meral’in  Mısır’daki son durum nedir?Sertifaksyon uygulamaları orada da var mı?” sorusuna Mehmet Aydın; “ Şuan da Mısır’da otellerin yüzde 95’i kapalı. Bizim otelimizde kapalı.  23 Mayıs’ta açılacak oteller vardı. Onların bir kısmı Haziran ayına açılışlarını erteledi. Açılan birkaç otel var, ama onlarda yüzde 25 kapasite ile açık. Haziran ayı itibariyle otellerin açılacağı söyleniyor. Biz henüz açmayı düşünmüyoruz, açanları takip edeceğiz. Şu an uçuşlar yok.Oteller, belki Temmuz ve Ağustos ayında açılabilir. Ama hepsi açılır mı bilemiyoruz. Sertifika konusu Türkiye’deki gibi bu arada konuşuluyor. Şu an 18 otel sertifika aldı ve onlar hizmetlerine başlayacaklar. Biz de açılma süreci çalışmalarına başladık ve biz de sertifika alacağız.” dedi.

Türk Otelcilerinin Yurt Dışı Deneyimi Yaşamalı Çünkü…

Selçuk Meral’in “Covid  – 19 sürecinin ardından Türk profesyonellerinin dünyaya açılma hızı artabilir mi?” sorusuna Mehmet Aydın; “ Benim Mısır dahil yurt dışındaki 5. yılım. Açılacağını düşünüyorum.  Türkiye’deki Türk turizmindeki profesyonellerinin yurt dışı deneyimini yaşamalarını isterim. Genel müdür ya da başka pozisyonlarda olsun, bu duyguyu mutlaka yaşamalılar. Çünkü yurt dışı deneyiminin mesleki anlamda onlara ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.