Moskova’nın En Büyük Havalimanı Şeremteyevo’nun Yolcu Trafiği % 13,4 Arttı

Sektörel Haberler 18 Haziran, 15:04'de eklendi

Moskova’nın En Büyük Havalimanı Şeremteyevo’nun Yolcu Trafiği % 15,4 Arttı

Moskova’nın

Ocak-Mayıs 2019’da Moskova’nın en büyük hava alanı Şeremetyevo Havaalanı’nda uluslararası uçuşlarda yolcu trafiği  % 13,4 artarak 9 milyon 838 bin kişiye, iç hatlarda yolcu trafiği% 17,7 artarak 8 milyon 949 bin kişiye ulaştı.

Rus Basınından

Havalimanından yapılan açıklamaya göre; tarafından açıklandı. Yalnızca Mayıs ayında Sheremetyevo Havaalanında hizmet veren yolcu sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.6 artarak 4 milyon 112 bin kişiye ulaştı. Aynı zamanda, uluslararası çıkışlarda Mayıs ayında yolcu trafiği% 13,6 artarak 2 milyon 226 bin kişiye ulaştı, iç hatlarda% 11,5 artarak 1 milyon 886 bin yolcuya ulaştı.

En Popüler Turistik Destinasyonlar Arasında Antalya’da Yer Aldı

Aynı zamanda, en popüler turistik yerler ve tur operatörleri taşıyıcıları hacimler bakımından liderdir. So. Aeroflot’a ek olarak, Nordwind Havayolları, Rusya, Icarus, Air France ve Royal Flight, 2019’un ilk beş ayında yolcu trafiğinin büyük kısmını sağladı. Ocak-Mayıs aylarında Paris, Antalya, Erivan, Tel Aviv ve Pekin en popüler yabancı destinasyonlar oldu. Gezginler arasında yılın ilk beş ayında en popüler federal destinasyonlar St. Petersburg, Sochi, Simferopol, Yekaterinburg ve Krasnodar’dır.

Yılın başından bu yana hizmet veren toplam yolcu sayısı 2018’de aynı döneme göre% 15,4 oranında artarak 18 milyon 787 bin kişiye ulaştı.

 

 

 

 

 

 

 

Bayram Tatili Turizm Ekonomisini Olumlu Etkiledi

Ekonomi Gazetecileri Derneği için Medya Takip Merkezi (MTM) araştırma yaptı. Mayıs ayının ekonomi başlıkları belli oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.