Neşet Koçkar’dan Thomas Cook Yorumu; “Devre Dışı Kalacağımı Sanmıyorum”

Sektörel Haberler 17 Eylül, 15:15'de eklendi

Neşet Koçkar’dan Thomas Cook Yorumu; “Devre Dışı Kalacağımı Sanmıyorum”

Thomas Cook’un Çin’li Fosun ile vardığı anlaşma gereği devir işlemlerinin hızlandırmasına ilişkin uyarılar üzerine hissedarlarla görüşmeler yaparken, şirketten yüzde 8 pay alan Neşet Koçkar gelişmeleri izliyor.

neset kockar

İşi Hızlandırın Çağrısı

Thomas Cook, içinde bulunduğu mali sıkıntıya çözüm için çareler arıyordu.  Bu arayışta hisse çoğunluğunu Çin’li  Fosun’a  devretme konusu gündeme gelmişti. İki şirketin vardıkları anlaşmanın sonuçlandırılmasına ilişkin alacaklı bankalar işi hızlandırın çağrısı yaptı.  Thomas Cook Yönetimi Fosun ile yapılan anlaşmanın diğer hissedarlara nasıl yansıyacağı konusunda görüşmeler yapmaya başladı.

Neşet Koçar: “ Devre Dışı Kalacağımı Sanmıyorum”

Konuyla ilgili Sky News’te yer alan habere göre, grubunu Çin’li Fosun ile görüşmeleri sürüyorken Neşet Koçkar sürpriz biçimde ortaya çıkıp şirketten yüzde 8 hisse almıştı.  Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex’in sahibi Neşet Koçkar, anlaşma gereği bilgi veremeyeceğini ancak gelişmeleri yakından izlediğini söyledi.  Haberde Neşet Koçkar’ı bu gelişmelerden dolayı kendisinin devre dışı kalabileceğine ilişkin iddialar üzerine ‘Sanmıyorum’ dediği belirtiliyor.

 900 Milyon Poundluk Kurtarma Operasyonu

Thomas Cook’un hisse  çoğunluğunu Çin’li Fosun’a devredebilmesi için 4’te 3’ünün onayı gerekiyor. Bu kapsamda Thomas Cook’un Fosun ve bankalarla vardığı 900 milyon poundluk kurtarma anlaşmasını sonuçlandırmak için bankalarla ve hissedarlarla görüşmelere başladı. Görüşmelerde Fosun ile varılan anlaşmadan diğer hissedarların zarar görmeyeceği anlatılarak sorun çıkarmamaları konusunda ikna ediliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.