Nida Kiraz: “Şımarıklığı Affetmeyecek Bir Sezon Yaşayacağız”

Sektörel Haberler 14 Mart, 16:07'de eklendi

Papillon Hotels Satış ve Pazarlama Direktörü Nida Kiraz, Rusya pazarı ve yaklaşan sezon için öngörülerini GM Turizm ve Yönetim Dergimize paylaştı. Kiraz ; Otelleri uyararak; “ Bu sezon şımarıklığı affetmeyecek” dedi.

 

nida kiraz

MİTT – 2019- GM 

Almanya’dan sonra Rusya’dayız.  Rus Pazarı’nı değerlendirir misiniz?

Rus pazarı bu yıl için temkinli. Geçen sene temmuz ve ağustos aylarında yani yüksek sezonda, Rus tur operatörleri koltukları satamama endişesi yaşamışlardı.  Bu durumda şu an tur operatörlerinin uçak kapasitelerinde tedbirli davranmasına neden oldu. Fuarda yaptığımız görüşmelerde, oteller Rus pazarını 2018 fiyatlarından satmış olsalar bile tur paketlerinde yüzde 15 oranında geçen yıla göre artış var. Tur operatörleri şuan ki akış hızının ise   geçen sene ile aynı seviyede olduğunu ifade ediyorlar.

Hayal kurmadan realist davranmalıyız

Burada önemli konu şu; Rusya’da hala ekonomik kriz yaşanıyor. Bu krizle birlikte Rusların, satın alma güçlerinde azalmalar yaşandığı görülmekte. Ruble karşısında alınan tatiller geçen seneye göre şuan daha pahalı. Bu nedenle onlarda paket tur satın alıyorlar.

Dolayısıyla Antalya’nın Avrupa’dan almış olduğu pozitif satış enstrümanlarıyla Rus pazarında daha rahat davranma rehaveti yaşamaları otelcileri bir takım problemlerle karşı karşıya bırakabilir. Çok fazla hayal kurmadan daha realist davranmak zorundalar ve zorundayız. Çünkü bu yıl, şımarıklığı affetmeyecek bir sezon yaşayacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaan Kavaloğlu “Rus Pazarında Kanlı Rekabet İstemiyorum”

 

Kavaloğlu, 2019 fuarlarının ve sezonun değerlendirmesini şu sözlerle yaptı. “Turizmciler olarak 2019 4 önemli fuar yaşadık. Tüm fuarlarda olumlu bir hava vardı. Turizmciler olarak yüzlerimiz gülüyor. Çok güzel bir sezon geçireceğiz” dedi.

2020 yılı bizim için çok önemli diyerek konu hakkında şu yorumları yaptı:

“2019 yılı, 2020 yılına bir hazırlık sezonudur”

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.