Nitelikli İş gücü için “MEGİP Protokolü” Grand Park Lara’da gerçekleşti

Sektörel Haberler 25 Mart, 16:12'de eklendi

Nitelikli İş gücü için “MEGİP Protokolü” Grand Park Lara’da gerçekleşti.

nitelikli

Düzenlenen toplantıda “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) kapsamındaki kursiyerler 20 Mart 2019 tarihinde İş Kurumu, ATSO ve Corendon Hotels yöneticilerine proje bitimindeki sınav öncesi öğle yemeği sunumu yaptılar.

nitelikli

Corendon Hotels Grup  İK Müdürü Yılmaz Taştan; Nitelikli eleman sorununun turizm sektörünün sürekli gündeminde olan bir problem olduğunu ifade etti.  Bu nedenle bu projenin yaygınlaşması ve çalışanların belgelendirilmesi gerekli dedi. Ve sektörde hizmet kalitesinin artırılmasının gerekliliklerine vurgu yaptı. Bu soruna çözüm üretmek adına böyle bir projeye imza attıklarını söyledi.

nitelikli

Protokol kapsamında; kamu – özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek, mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

nitelikli nitelikli

TAŞTAN, Protokolün geçerli olduğu 2 sene boyunca Odalar, Halk Eğitim Merkezleri, MYK ve İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında ihtiyaç duyulan nitelikteki iş gücü oluşturulacak dedi.  Bunu da eğitim programları ile yetiştirileceklerini dile getirdi.

nitelikli

nitelikli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’dan Çok Çocuklu Ve Yoksul Ailelere Tatil

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.