O, ORTA DOĞU ÜLKESİ TURİZMDE ATAĞA GEÇTİ

Sektörel Haberler 20 Temmuz, 13:02'de eklendi

İran, nükleer anlaşmanın ardından daha çok turist çekebilmek için düğmeye bastı. Hükümet yabancılara vizeyi kolaylaştırırken yeni otellerin inşaası için de harekete geçti.

İRAN

Hassan Rouhani’nin hükümeti, yabancı ziyaretçilerin vize alımını kolaylaştırmak için yeni önlemler alıyor. Hükümet 200 yeni otel inşa etmeyi planlıyor.

İran’ın turizmden sorumlu başkan yardımcısı Masoud Soltanifar, Viyana’da imzalanan nükleer anlaşmayı takiben ülke için parlak günlerin turizm sektöründe saklı olduğunu söyledi. Soltanifar, “Anlaşmanın ardından turizm bütün sektörlerden daha fazla patlama yapacak. Nükleer anlaşma ve ekonomik ambargonun kaldırılması, turizmcileri çok sevindirdi” dedi.

Soltanifar, Temmuz ayı başında ülkeye girişte verilen turist vizesinin süresinin 15 günden bir aya uzatılacağını da açıklamıştı. Bu ay başında UNESCO, İran’daki iki eski bölgeyi listesine ekledi. Ülke, 1979 yılında gerçekleşen İslami devrime kadar önemli bir seyahat destinasyonuydu. İran, farklı kültürel miraslara sahip. (Milliyet)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.