O OTEL SUUDİ KRAL İÇİN 3 GÜNLÜĞÜNE KAPATILDI

Sektörel Haberler 12 Nisan, 10:56'de eklendi

O OTEL SUUDİ KRAL İÇİN 3 GÜNLÜĞÜNE KAPATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak bugün Ankara’ya gelen Suudi Arabistan kralı Selman, JW Marriott Hotel’in 450 metrekarelik Royal Griffin Suit olarak adlandırılan kral dairesinde kalacak.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak bugün Ankara’ya kritik bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre, Kral’ın Ankara’da kalacağı JW Marriott Hotel’de bir haftadır yoğun şekilde süren hazırlıklar tamamlandı. Otelde, Kral ziyaretine ilişkin özel çalışmalar günler öncesinden başladı. Kral Selman, beş ay aradan sonra kalabalık bir heyetle geleceği Türkiye’ye tüm özel eşyalarını da kargo uçaklarıyla gönderdi.

Suudiler, Kral Selman’ın Ankara ve İstanbul temaslarında kullanılmak üzere onlarca Mercedes, BMW ve Audi marka lüks araçlar kiraladı. Selman için Ankara’nın en lüks otellerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 1 kilometre uzaklıktaki JW Marriott Otel, üç günlüğüne kapatıldı.

450 METRE, KURŞUN GEÇİRMEZ

Kral’ın kalacağı oteldeki güvenlik ve konaklamayla ilgili çalışmaları koordine etmek üzere bir hafta önceden 300 kişilik bir Suudi heyet Ankara’ya geldi. Kral’ın özel ekibi oteldeki işleri tek tek en ince ayrıntısına kadar planladı. Selman, Marriott’un 450 metrekarelik Royal Griffin Suit olarak adlandırılan kral dairesinde kalacak. Yüksek güvenlikli, bombaya dayanıklı çimentoyla yapılan odanın camları da kurşun geçirmez.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.