ÖĞER KRİZE RAĞMEN 2016’YI KARDA KAPATTI

Sektörel Haberler 14 Kasım, 11:05'de eklendi
2016’yı kârda kapatan Öger Tours, 2017 programını Antalya’da açıkladı…
Almanya’da Thomas Cook bünyesindeki Türkiye spesiyalisti tur operatörü Öger Tours, kriz yılı 2016’yı zararsız kapatmayı başardı.
Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, tüm olumsuzluklara rağmen satışlarının yüzde 85’ini Türkiye’ye yönelik satışların oluşturduğu şirketin yılı hafif artıda kapattığını söyledi. Göktaş-Rosati, bu sonucu özellikle daimi müşterilerine ve bağlı oldukları Thomas Cook grubunun fiyatları düşürmesine borçlu olduklarını ifade etti.
Öger Tours, bağlı olduğu Thomas Cook’un rakam açıklamaması nedeniyle ciro ya da kar-zarar verilerini açıklamıyor.
Öger Tours 2017 programını ise Antalya’da Akra Barut Otel’de düzenlenen toplantıda tanıttı.  Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Öger Tours Genel Müdürü  Songül Göktaş Rosati, Öger Tours Ticaret Müdürü Björn Walter, Diana Travel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Tonbul, Öger Tours Dış İlişkiler Müdürü Rıdvan Edebal, Öger Tours Ürün Müdürü Altan Tarakçı, AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Kavaloğlu ve Öger Tours’un diğer yetkilileri katıldı.

Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati
2017’de 600 otel 
2017 kataloglarında 27’si yeni toplam 390 otelin yer aldığı Öger Tours’un internet sistemindekiler dahil olmak üzere portföyünde toplam 600 civarında otel yer alıyor. Öger’in kataloglarındaki otel oranının yüzde 18 ile 25 arasında düştüğü dikkat çekiyor.
Yeni sezonda da sadık müşterilerine güvenen Öger yönetimi, firma ve ürünlerinin önerilme oranının yüzde 90 olmasını bekliyor.
Yeni sezon için Almanya’da seyahat satış acenteleri ile ilişkilerini daha da sıkı tutmayı planlayan Öger Tours, yeni sezonda özellikle aileler, 30-49 yaş arası kesim ve 3. yaş kuşağı (60 yaş ve üzeri) ile Almanya’da yaşayan Türkleri hedef kitle olarak belirledi.
Toplantıda Öger Tours’un planlamalarına ilişkin bilgiler paylaşan Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, ”Yaşanan krize rağmen Türkiye’deki otellerin servis kalitesi müthişti. Antalya son yıllarda büyük bir gelişim sağladı. Nüfusu 2 milyondan fazla ve bu nüfus giderek artacak. Türkiye’nin ikinci büyük havalimanı Antalya’da. Yurt dışından gelen misafirlerin yoğun potansiyeline rağmen havalimanında hiçbir sıkıntı yaşanmadı” dedi.
”Öger Tours’un iş modeli kendini kanıtladı”
Songül Göktaş Rosati, birçok zorluğa rağmen bu yıl içerisinde de olumlu bir sonuç elde etmeyi başardıklarını vurgulayarak, Öger Tours’un iş modelinin bu yıl bir kez daha kendini kanıtladığını vurguladı.
Göktaş-Rosati, “Bu yılı da kar elde ederek kapatacağız. Bunun en önemli nedeni ise Türkiye’yi tanıyan ve tercih eden müşterilerimizin payının oldukça yüksek olması. Bu kitlenin içinde Almanya’da yaşayan Türkler önemli bir yer tutuyor ve seyahatlerini planlarken siyasi gelişmelerden etkilenmiyorlar. Bir diğer faktör ise, otelcilerimizin kalite ve servisi yüksek tutarak müşterilerimizin beklentilerini sezon boyunca karşılamış olması” dedi.
Bu yıl Türkiye’de sezonu biraz daha uzattıklarını kaydeden Göktaş-Rosati, 2017 sezonunu 1 Mart’ta başlatıp 30 Kasım’da bitireceklerini söyledi.
10 gün öncesine kadar değişiklik hakkı
Öger Tours Türkiye Ürün Müdürü Altan Tarakçı ise, “Öger Tours’un ana şirketi Thomas Cook müşteriye 24 saat memnuniyet garantisi veriyor. Bu hizmet kapsamında otelinden memnun olmayan müşterilere ya 24 saat içinde uygun bir çözüm bulunacak veya bir sonraki tatil için yüzde 25 indirim sunulacak” şeklinde konuştu.
Tarakçı, “Seyahat planında daha fazla esneklik sunan ‘Flex Opsiyonu’ bu yıl da devam edecek. Bu hizmet, müşterilere ekstra ücretsiz ve güncel fiyatlara, seyahat başlangıcından en geç on gün önce planlarını değiştirme imkanı sunuyor. ‘Flex Opsiyonu’ kişi başı 12 avro tutuyor, iki yaşına kadar çocuklar için ise ücretsiz. Opsiyon, Öger Tours programı dahilindeki tüm paket turları için geçerli1 dedi.
Bodrum ve Dalaman uçuşları artacak 
Öte yandan, Germania hava yolu şirketinin programa eklenmesiyle, Dalaman ve Bodrum havalimanlarına ulaşımı kolaylaştıracağı ve seyahat süresi seçiminde esneklik getireceği bildirildi. Dalaman’a Bremen, Düsseldorf ve Nürnberg’ten bağlantılar ekleyen Öger,  Bodrum’a Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan cumartesi günü de uçuşlar yapacak.
Türkiye dışında 5 ülkede 165 otel
Öger Tours’un Türkiye dışındaki ülkeleri içeren Orient kataloğunda ise 5 tatil ülkesinde toplam 165 otel bulunuyor. Bunlardan 14 tanesi kataloğa bu yıl eklendi. Bunun haricinde 5 gezi turu, 4 Nil yolculuğu ve 4 Öger’e özel, Kızıldeniz’de plaj tatili ile Nil yolculuğu kombinasyonu bulunuyor. Katalogda, Mısır’dan 48 otel yer alıyor.
Logosunu yeniledi
Öte yandan Öger Tours, yeni sezona logosunu da yenileyerek giriyor. Logodaki Öger Tours yazısında “Ö” harfi diğer harflerden ayrıştırılarak belirgin kılınırken, logonun renk tonu ise biraz daha koyulaştırıldı. Logonun altındaki “Binbir Tatil” (Tausendundein Urlaub) sloganı ise “Binbenim Tatil” (Tausendundmein Urlaub) olarak değiştirildi.(Turizmgazetesi)
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.