Onların Güzellik İçin Tercihi Türkiye

Sektörel Haberler 4 Eylül, 14:48'de eklendi

Onların Güzellik İçin Tercihi Türkiye

Sağlık turizmi, normalleşme sürecinin ardından yeniden artışa geçti. Saç ekimi ve estetik konusunda dünyada öncü olan Türkiye, normalleşme süreciyle birlikte Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hareketlendi.

guzellik

Hürriyet’ten Burak Coşan’ın haberine göre, DEİK Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Servet Terziler, söz konusu üç ayda saç ekimi ve estetikte hedeflenen ciro miktarının yüzde 60’ının yakalandığına vurgu yaptı. Bu dönemde Belçika, Fransa, Almanya, İsveç, Norveç, Danimarka ve Ukrayna’da çok sayıda sağlık turisti ağırladıklarını söyledi.

Gelen turist, “Nasıl olsa yaptıracağım operasyonun ardından evden çıkamayacağım” diyerek ülkesine dönünce 15 gün karantinada kalmayı dert etmiyor” dedi.

 

Terziler, “Sınır kapılarının açılmasıyla birlikte Türkiye’ye güzelleşmek için koştular. Bu konuda istenilen seviyeye 2021 yılında ” dedi.

Özellikle pandemi nedeniyle evlerinden kapalı kalan Avrupalı turist yoğun ilgi göstermeye başladı. Henüz istenilen seviye yakalanmasa da gelen turist sayısına bakınca 2021 için umutlanmaya başladık” diye konuştu.

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Özbekistan Uçuşları Bugün Tekrar Başlıyor

Türkiye ile Özbekistan arasında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile durdurulan tarifeli uçak seferleri bugün yeniden başlıyor.

İki ülke arasında pandemi nedeniyle durdurulan tarifeli yolcu seferlerinin yeniden başlatılması amacı ile Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin 24 Ağustos’ta yaptıkları görüşmelerde 2 Eylül’den ( bugün) itibaren uçuşların açılması kararı alındı.

 

Bugün Yeniden Başlıyor

Arport’ta yer alan habere göre ; söz konusu görüşmelerde Covid-19 salgını kapsamında ülkelerin almış oldukları önlemler değerlendirildi. Havalimanlarının ve hava yolu şirketlerinin uyması gereken kurallara yönelik olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan mevzuatlar hakkında Özbekistanlı yetkililere bilgi verilerek uçuşların bugün itibaren tekrar açılması için mutabakat sağlandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.