ONLINE ACENTELERİN ÜRÜN YELPAZESİ GENİŞLEYECEK

Sektörel Haberler 25 Ocak, 10:14'de eklendi

Allied Market Research tarafından yapılan ve endüstrinin geleceğine ışık tutmayı amaçlayan araştırmaya göre, 2022 yılında online seyahat pazarı 1 trilyon 91 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacak. Rapora göre, en büyük büyüme Asya-Pasifik bölgesinde yaşanıyor.

Oteller, hava yolu şirketleri ve araba kiralama şirketleri gibi kendi portalları üzerinden doğrudan tedarik sağlayan şirketler pazarı domine etmeye devam ederken, online seyahat acenteleri de 5-6 yıl içinde ciddi büyümeler kaydedecek.Online seyahat pazarındaki büyümenin katalizörleri ise, artan internet kullanımı, seyahat seçeneklerini karşılaştırma kolaylığı ve gelişmekte olan ülkelerde yaşayan insanların gelirlerindeki artış olacak. Piyasa oyuncuları, insanların harcama kapasitelerine göre uçak konaklama ve araba kiralama paketleri oluşturarak onların karar verme süreçlerine daha fazla etki edecek.

ONLINE ACENTELERİN ÜRÜN YELPAZESİ GENİŞLEYECEK

Rapora göre, tedarikçilerin kendi portalları üzerinden yaptıkları satışlar 2015 yılında yüzde 57 payla dominant konumunu korudu. Bu trendin gelecekte de devam etmesi öngörülüyor. Diğer taraftan, müşteri tabanını genişletmek ve insanları kendine çekmek için çaba sarf eden online seyahat acenteleri de ürün yelpazesini hızla genişletecek.

MOBİLE GÜVEN ARTIYOR

Online mecrada yapılan seyahat harcalamarında şu anda 7’de 2’lik bir paya sahip olan mobil aygıtlarınsa gelecekte daha fazla paya sahip olmaları bekleniyor. Burada da, mobilden internet kullanımı ve mobil aygıtlarla yapılan ödemelere olan güvenin her geçen gün artması temel rol oynuyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.