OSMAN AYIK: “TÜRKİYE, TURİZM SEKTÖRÜNE DAMGA VURMAYA DEVAM EDECEK”

Sektörel Haberler 15 Nisan, 13:07'de eklendi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 15 – 22 Nisan arasında gerçekleştirilen ‘Turizm Haftası’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Başkan Ayık’ın Turizm Haftası nedeniyle yaptığı açıklama ise şu şekilde: “Bacasız Sanayi olarak isimlendirilen ve yıllar ilerledikçe önemi daha da artan turizm sektörü, günümüzde binlerce insana istihdam sağlamaktadır. Yaklaşık 60 farklı sektöre destek veren turizm, ekonomiye sağladığı katkılar nedeniyle de adeta Türkiye için olmazsa olmaz sektörlerden biri haline gelmiştir. Geçtiğimiz sene başlayan ve günümüzde de devam eden sektördeki sıkıntılar, her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Bu bilincin aşılanması için her sene kutladığımız Turizm Haftası, ülkemizde de ciddi bir bilincin oluşmasına neden olmuştur.

Zorlu bir süreçten geçen Türkiye turizmi, sektörün dinamik yapısı ile bu zorlu süreci en kısa sürede atlatarak, daha da güçlü bir şekilde dünya turizmi içindeki varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Turizm de vazgeçilmez bir ülke haline gelen Türkiye, unutmayın ki bir mucizeye imzasını atarak, dünyada en fazla turist ağırlayan 6. ülke konumuna gelmiştir. Bu başarı küçümsenecek bir başarı değildir. Türkiye eminim ki, ilerleyen dönemde de turizm sektörüne damgasını vurmaya devam edecektir. Bu vesileyle turizm camiamızın ve ülkemizin Turizm Haftası’nı canı gönülden kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.