Osman Ayık: “Türkiye Turizmde Rekora Doğru”

Sektörel Haberler 22 Temmuz, 15:45'de eklendi

Osman Ayık: “Türkiye Turizmde Rekora Doğru”

Türkiye bu yıl yüzde 10’un üzerinde bir büyüme gerçekleştirecek diyen TÜROFED Başkanı Ayık, turizmde bu sene Türkiye’nin rekor kıracağını belirtti.

osman ayık
Ayık, sadece turist sayısında değil ekonomi alanında da önemli gelişmeler yaşandığını vurguladı. Ayrıca kişi başı gelirlerde ve kişi başı konaklama rakamlarında da artış yaşandığını bildirdi.

Türkiye, 180 ülkeden misafir ağırlıyor

ruslar
Ayık, Türkiye’nin 180 ülkeden misafir ağırladığını belirterek, iki kaynak pazarı Rusya ile Almanya’nın oluşturduğunu kaydetti. Ayık, son zamanlarda İngiltere pazarında da hareketlilik yaşandığını belirtti.

“Bir milyon Çinliyi ağırlayabiliriz”

Türkiye turizmi açısından Çin, Güney Kore, Japonya pazarlarının önemli olduğunu belirten Ayık, bu pazarlardan yurt dışına ciddi oranda seyahatlerin başladığını ifade etti. Ayık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çin ile Türkiye arasındaki sıkıntılar aşıldığı takdirde kısa bir süre içinde bu pazarın büyüklüğünü bir milyona çıkartabiliriz.”

cinli gezginler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seyahat Acenteleri Paket Tur Maliyetlerini Nasıl Düşürebilirler?

SKYhub’ın Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş, tur operatörlerinin oluşturacakları paket turlardaki hizmet kalitesini düşürmeksizin, maliyetlerini nasıl düşürebilecekleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Durmuş “Tur operatörleri ve seyahat acenteleri leisure veya MICE tur organizasyonları, otel, transfer, rent a car ve bilet satışları gibi oldukça geniş bir çalışma alanına sahipler. Böylesine geniş bir çalışma alanının verimli kullanılması gerekiyor ki, kazançlar konusunda maksimum fayda sağlanabilsin. Ancak hem daha fazla kazanmak hedeflenirken, hem de hizmet kalitesinden ödün vermemek gerekiyor. Bir yandan tüketicilere en iyi hizmeti sunmaya çalışırken, diğer yandan oluşturacakları paket turlardaki maliyetleri de kolaylıkla düşürebilirler. Gerek Türkiye’deki ofisimiz gerekse global pazardaki gücümüzden edindiğimiz tecrübeler ışığında bunun nasıl mümkün olacağını paylaşmak isteriz” açıklamasında bulundu.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.