Otellerde İsraf Önlenecek!

Sektörel Haberler 15 Nisan, 11:25'de eklendi

Otellerde İsraf Önlenecek!

Her Şey Dahil Sistemi içinde yaşanan israfın önüne geçmek için düğmeye basıldı.

gida israfi turuncu bayrak

GIDA israfını önleme ve bilinçlendirme platformu Turuncu Bayrak’ın üyeleri tarafından Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) ev sahipliğinde Gardenya Otel’de seminer verildi.

 

Turistik tesis personellerinin katıldığı seminerde dünyada 820 milyondan fazla insanın açlık çektiği vurgulandı. Üretilen gıdaların 3’te 1’inin çöpe gittiği belirtildi.

otellerde israf2

Turuncu Bayrak yetkilisi Ali Akgün, Türkiye’de yaşanan israfı engellemek için 250 otelde Turuncu Bayrak Projesi’ni başlattıklarını duyurdu. Seminer sonrasında açıklama yapan ALTİD Başkan Yardımcısı Servet Şakiroğlu, “Özellikle Her şey Dahil Sistemi içinde büyük israf yaşanıyor. Seminerde birçok yöntem anlatıldı. Bunlardan biri de israf oluşturmayan otel misafirlerine küçük jestler yaparak diğer misafirler arasında farkındalık oluşturmak. Çok faydalı bir seminer oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

otellerde israf4

 

 

 

AÇIK BÜFELERDE İSRAF OLMASIN AFİYET OLSUN

İsraf ve hızlı tüketim yaşadığımız dönemin en ciddi sorunlarından biri. Bu israf, üzerimize giydiğimizden, zevkimiz için aldığımız elektronik eşyadan, yediğimiz-içtiğimiz besin maddelerine kadar geniş bir çevreye yayılmış durumda. Gerçekte yaşadığımız dünyada herkese yetebilecek kadar yiyecek üretilmesine karşın, her gün açlık ve açlığa bağlı sebeplerle yaklaşık 25,000 insan hayatını kaybetmektedir. Yapılan araştırmalar ışığında, dünya üzerinde her 7 kişiden biri açlıkla savaşırken, gün geçtikçe büyüyen gıda israfını önlemek için alınması gereken tedbirler, birçok ülkenin gündeminde ilk sıralarda yer almaktadır. Gıda israfı konusunda insanların bilinçlendirilmesi adına çeşitli projeler hayata geçirilmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.