Paloma Grubu’ndan İtalya’da Otel Yatırımı

Sektörel Haberler 17 Mayıs, 16:30'de eklendi

Paloma Grubu’ndan İtalya’da Otel Yatırımı

Paloma Grubu’nun, İtalya’nın Sardunya Adası’nda yeni bir otel yatırımı yapma hazırlığı yaptığı belirtiliyor.

paloma

Sabah yazarı Şelale Kadak, Paloma Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ece Tonbul ile grubun turizm planları üzerine bir söyleşi yaptı.

SARDUNYA ADASINDA YENİ OTEL

Sabah yazarı Kadak; Paloma Grubu’nun İtalya’da yeni bir otel yatırımı hazırlığında olduğunu kaydetti. Yazısında; ”3 bin 500 kişiyi istihdam eden ve Sardunya Adası’nda da bir otel yatırımınının da hazırlığını yaptığını belirtti. Paloma Otel Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ece Tonbul, son yatırımları Club Marvy’de Ege’ye özgü olanı ve yereli yüceltmeye çalıştıklarını  ifade etti. kullandı.

TÜM OTELLERİ FARKLILAŞTIRACAK

Turizmin kabuk değiştirdiğini ve bu değişimi iyi okuyanların yüzünün güleceğini ifade eden Şelale Kadak, Ece Tonbul’un Akdeniz’deki iki otelin daha konseptini değiştireceklerini ve tüm otelleri farklılaştıracaklarını  yazısında belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayram Tatilinde, Ege’deki Doluluk Oranları Yüzde 90

Tatil süresinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte otellerdeki bayram hazırlıkları da hız kazandı.

ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, otel rezervasyonlarında yüzde 90 doluluğa yaklaştıklarını dile getirdi. 9 günlük tatilin daha erken açıklanmasının bunda etkili olduğunu söyledi. Ailelerin bayram ziyaretlerinin ardından da tatil planları yapabileceğini anlattı. “Bu yıl TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesiyle yurt dışından talepler arttı. Özellikle yabancı turist talebi çok fazla olduğu için iç pazara sunacağımız oda sayısında geçen yıllara göre düşüş mevcut. Vatandaşlarımız artık erken rezervasyon sistemine alıştı. Bu durum giderek Avrupalı turistten iç pazardaki yerli turistte de görülmeye bşladı. Erken rezervasyon fırsatı sunan otel işletmeleri yüzde 50’ye varan iskontolu satışlar gerçekleştirdi.” İfadelerine yer verdi.

Yerli Turist Tercihi Ege’den Yana

Antalya’nın, iç pazara açtığı odalarını geçtiğimiz yıllardaki daralmadan dolayı yurt dışına yönelttiğini söyleyen İşler, “ Ege’de pansiyonlar, herkesin kesesine hitap ediyor. Fethiye’den Asos’a kadar olan kıyı şeridinde denizin kenarında rahatlıkla oturup vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda iklimi, akşamları meltemden dolayı serin havası ve nem olmaması Ege’nin tercih edilmesini sağlıyor. Gastronomi açısından baktığımızda Ege’deki otellerde sebze, ot ve balık ağırlıklı bir mutfak hakim. Ama en önemlisi yaşam tarzı. Gece 01.00’e kadar insanlar sokaklarda vakit geçiriyor. Antalya nem nedeniyle tercih edilmezken Ege iç pazara bu açıdan da itap ediyor.”

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.