Paris, Tur Otobüslerinin Şehre Girişini Yasakladı

Sektörel Haberler 8 Temmuz, 10:55'de eklendi

Paris, Tur Otobüslerinin Şehre Girişini Yasakladı

Dünyanın en ünlü turistik merkezlerinden Fransa’nın başkenti Paris, tur otobüslerinin kent merkezine girmesini yasakladı.

Paris, tur otobüsleri

Paris  Belediyesi gelen turistlerin şehri yürüyerek gezmeleri ve toplu taşımayı kullanmalarını teşvik etmek amacıyla turist otobüslerinin şehre girmesini yasakladı.

Konuyla ilgili Paris Belediyesi Başkan Yardımcısı Emmanuel Gregoire bilgi verdi. ” Turistler de herkes gibi çevre dostu ulaşım araçları ile toplu taşıma araçlarını kullanabilir” açıklamasında bulundu.

Gregoire, Paris’teki aşırı turist trafiğinin neden olduğu sorunların Barselona veya Venedik’teki kadar kritik olmadığını söyledi. “Parisliler kentin en sembolik bölgelerini ve anıtlarını ziyaret eden tur otobüslerinden rahatsızlar. Şehirde çok sayıdaki çift katlı tur otobüsünün neden olduğu trafiği azaltmak için şehir dışında özel park yerleri tahsis edilecek. Ziyaretçiler otobüs yerine toplu taşıma sistemi, bisiklet ya da yürümeye yönlendirilecek.” dedi.

Roma’da da kısıtlamaya gitmişti

İtalya’nın başkenti Roma’ya da geçen yıl kısıtlamalar getirilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliği Bugün Resmi Gazete’de

Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliği Bugün Resmi Gazete’de

Geçtiğimiz ay Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmelik Resmi Gazete’de yer almıştı. Bugün de Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği duyuruldu.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.