POYD, Kamelya Collection Selin Hotel’de Bir Araya Geldi

Sektörel Haberler 3 Temmuz, 18:10'de eklendi

POYD, Kamelya Collection Selin Hotel’de bir araya geldi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) temmuz ayı geleneksel öğle yemeği Antalya-Çolaklı’da yer alan Kamelya Collection Selin Hotel’de yapıldı.

POYD’un bu ay ki toplantısında profesyoneller sezonu değerlendirdi. Toplantının açılış konuşmasını POYD Başkanı Ülkay Atmaca gerçekleştirdi. Açıklamasında haziran ayı dolulukları hakkında değerlendirme yaptı.  Atmaca, otellerin yüksek sezonda doluluk oranlarında bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti. Atmaca: Haziran ayında Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 17 oranında artarak 2 milyon 204 bin kişi olarak gerçekleşti.

GM DERGİ ÖZEL HABER

Yılın ilk 6 aylık diliminde Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,84 artışla 5 milyon 344 bin yabancı ziyaretçi geldi.” dedi.

 

Profesyoneller de sezondan umutlu

Belek, Side, Kemer bölgesindeki otel yöneticileri önümüzdeki temmuz ve ağustos ayları doluluklarının olumlu bir seyir izlediğini ifade etti.

Yeni üyelere plaketleri verildi

POYD’un Geleneksel Öğle Yemeği’ nde üyelikleri onaylanan Hamza YALÇIN, Bülent YILMAZ ve Ünal ARSLANOĞLU’ na üyelik belgeleri ve rozetleri verildi.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, yemeğe ev sahipliği yapan Kamelya Collection Exclusive Hotel Genel Müdürü Rıza EREN ‘ e ve ekibine teşekkür plaketi takdim etti.

POYD

POYD

POYD

Ayrıca Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ile Vitra arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

 

 VİTRA, POYD'un ana sponsorlarından biri oldu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım Sistemi Konuşuldu

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği’nin düzenlediği (ALTİD) 2019 Bölgesel İstişare Toplantıları’nın 5’incisi Keykubat, Oba ve Tosmur otel işletmecileriyle yapıldı. Bölgesel ve turizme yönelik gelişmelerin ele alındığı toplantıya Diamond Hill Otel ev sahipliği yaptı. Toplantıya ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, yönetim kurulu üyeleri ve turistik otel işletmecileri katıldı. Toplantıda, sinek ve  böceklerle mücadele,  2020 kontrat dönemi, tanıtım,

‘Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik’te yapılan düzenleme, Syedra Antik Kenti kazı çalışmalarına verilen destek, 22.00’dan sonra şehirde yaşanan asayiş olayları ve güvenlik tedbirleri, gece denize açılan teknelerden gelen gürültü, sahillerdeki kumun durumu, Antalya-Gazipaşa Raylı Sistem Projesi, doğal gaz konusunun hangi aşamada olduğu ve elektrik sayaçları için alınan bedeller konuları konuşuldu ve bu konularla ilgili kurumlara bilgilendirme yazılarının gönderilmesi kararlaştırıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.