POYD Üyeleri Gloria Verde Resort’te Bir Araya Geldi

Sektörel Haberler 18 Ekim, 15:00'de eklendi

POYD Üyeleri Gloria Verde Resort’te Bir Araya Geldi

Her yıl Ekim ayında gerçekleşen POYD’un geleneksel öğle yemeği, POYD Yönetim Kurulu Fethi İz’in ev sahipliğinde Gloria Verde Resort’te gerçekleşti.

Her ay üyelerini konuk konuşmacılarla buluşturan POYD’un bu ay ki konuğu ise Ekonomist Emin Çapa’ydı. Çapa, “Güncel Ekonomi, Finans Üzerine Değerlendirmeler ve İnovasyon İlişkisi” adlı bir sunum gerçekleştirdi.

“Eserler Ait Olduğu Yerde Güzeldir”

POYD Üyeleri Emin Çapa’nın sunumunun ardından yemeğe geçildi. Yemek sırasında Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya’dan yurt dışına kaçırılan eserlerin iadesini sağlamak ve kamuoyunda bilinç yaratmak amacıyla sürdürdüğü “Eserler Ait Olduğu Yerde Güzeldir” projesini POYD üyelerine anlattı.

Thomas Cook İflası Değerlendirildi

Yemek sırasında konuşma gerçekleştiren POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Thomas Cook iflası ile kısa bir değerlendirme yaptı: “178 yıllık seyahat devi battı dedikleri zaman mümkün değil batamaz demiştim. Ama artık bir dünya devi turizm sahnesinden çekildi. Ancak, bir dünya devinin batması bile bize zarar vermedi. Bugün genel müdürü olduğum Innvista Hotels Belek shortta. Konuştuğum birçok meslektaşım da aynı şeyi söylüyor. Thomas Cook’a rağmen batan bir dünya devine rağmen bugün Antalya’da hemen hemen bütün tesisler dolu ve ayın 25’ine kadar yer yok. Bu sektörün başarısıdır” dedi. Başkan Atmaca, 2020 yılı için ise “2020 yılı da 2019 gibi başarılı bir yıl olacak” diye konuştu.

POYD Üyelerine Plaket Verildi

Yemekte, POYD’a üye olan turizmcilere de belgeleri takdim edildi. POYD Başkanı Ülkay Atmaca, ayrıca yemeğe ev sahipliği yapan Gloria Verde Resort ve Gloria Serenity Resort’ün Genel Müdürü Fethi İz’e bir teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.