Prag Afyonkarahisar Dostluğunun 14. Yılı

Sektörel Haberler 11 Nisan, 14:42'de eklendi

Prag Afyonkarahisar Dostluğunun 14. Yılı

Bu sene 19.kez düzenlenecek Afyonkarahisar Caz Festivali, 1-5 Mayıs tarihleri arasında, NG Afyon Otel’de gerçekleşecek.

Afyonkarahisar Caz Festivali’nin, genel sanat yönetmenliğini Hüseyin Başkadem üstlenecek. Festival Bigband Caz Orkestrası Şef Kemal Günüç ile 1 Mayıs’ta açılış konseriyle başlayacak. 5 Mayıs’ta Peygamberler Şehri’ Göbeklitepe’ye dikkat çekmek amacıyla Şef Kemal Günüç tarafından sahnelenecek görsel ve müzikalle sonlanacak.

Orhan-Salliel_2

Festivalde neler olacak?

NG Afyon Otel’de 5 gün sürecek Caz Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir programla müzik severlerin karşısında… Afyonkarahisar Caz Festivali’nin açılışını, Ankara Büyükşehir Big Band Kent Orkestrası Şef Kemal Günüç eşliğinde, solist Çekya BARBORA SEDIVA gerçekleştirecek. Orkestra, çağdaş çok sesli müzik yapıtları ile pop ve caz türlerine ait özgün örnekleri de kapsayacak.

Murat-Salim-Tokac

ASPM, Prague Big Band, Kontraband ve Los Quemados gibi önemli gruplar ile beraber Avrupa’nın birçok yerinde konserler veren Bas Gitarist Filip Spaleny ile piyanist Jan Uvira tarafından kurulan Taş Han ile caz festivalinin ikinci günü başlayacak. Eylem Çalı ve Big Band orkestrası ‘Sucuk Ekmek Caz’ diyerek hız kesmeden ikinci günü doruklara taşıyacak.

Çek Cumhuriyeti’nin aktris ve önemli sanatçılarından olan BARBORA SEDIVA ve popüler The Gray Band orkestrası, festival programında funk, pop ve caz eserleri seslendirecek.

Festivalin dördüncü gününde klasikten caza uzanan bir yolculuğa çıkılacak… Önemli Tambur sanatçısı Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel sanatlar Genel Müdürü Sayın Murat Salim Tokaç ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Adana Devlet Senfoni Orkestrası şefi Sayın Orhan Şallıel aynı sahneyi paylaşacak.

Kapanış gününde Peygamberler Şehri’ Göbeklitepe’ye dikkat çekmek amacıyla Şef Kemal Günüç tarafından sahnelenecek görsel ve müzikal yolcukla festival son bulacak.

 

Orhan-Salliel

İki Şehrin Bitmeyen Hikâyesi: Prag-Afyon Müzik Dostluğu

Prag-Afyon şehirleri arasındaki müzik dostluğunun 14.yılının kutlandığı festival, muhteşem performanslara tanıklık edecek. Prag şehri ve birbirinden değerli Çek müzisyenleriyle gerçekleşen bu sanatsal dostluk dünyada da örneğine sık rastlanmayan bir istikrarla kesintisiz olarak Afyonkarahisar’da devam ediyor…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.