PUTİN VİZE İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIN

Sektörel Haberler 26 Şubat, 10:41'de eklendi

PUTİN VİZE İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIN

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanlığı’na, Rusya’ya turist olarak giriş yapacaklara vize verme işlemlerini hızlandırılmasını talep etti. Bu konuda 31 Mart’a kadar öneri hazırlaması için emir verdi.

 

Putin, Dışişleri Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı, Federal Güvenlik Servisi ve Rosturizm ile birlikte 31 Mart tarihine kadar turistlere vize verme aşamasındaki konuların kolaylaştırılması için öneri hazırlığı yapılmasını istedi.

putin

İş insanları  ve uzmanlar hükümet yetkilileriyle Delovaya Rossiya’ formunda  buluştu.  Toplantının sonunda  Putin tarafından Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, FSB ve Rosturizm ile birlikte Rusya Federasyonu’na turizm amacıyla gelen yabancı vatandaşlar için vize prosedürlerine kolaylık getirilmesine ilişkin önerinin sunulmasını talep edildi. 6 Şubat’taki ‘Delovaya Rossiya’ forumuna katılan üyeler e-vize gibi uygulamalarının süresinin uzatılmasını istemişti. Konuyla ilgili Putin’e başvuruda bulunmuştu./ Sputnik

 

 

RUSYA, VİZEYİ KALDIRMAK İÇİN TÜRKİYE’Yİ BEKLİYOR

Geçtiğimiz günlerde Rusya’dan vize ile ilgili iş insanlarına ve Tır şoförlerine yönelik müjdeli haber gelmişti. İş insanları ve tır şoförlerine yönelik vizeyi kaldıran anlaşmanın uygulanabilmesi için  Türkiye’den resmi bildirim beklendiği açıklandı.

Rusya Büyükelçiliği, Türk iş insanları ve TIR şoförlerine yönelik vize uygulamasını kaldıran yasayı 6 Şubat 2019 tarihinde imzaladı. Bu anlaşma, Türkiye’nin vize alanındaki bazı özel ekonomik önlemlerin kalkmasını sağlanacak. Böylece belirtilen kesim vize almadan Rusya topraklarına giriş yapma hakkını kazandı. Ancak Rusya Büyükelçiliği  uygulanabilirlik için Türkiye’den resmi dönüş beklendiğini bildirdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.