Rixos Hotels, Her Şey Dahil Otel İçin İmza Attı

Sektörel Haberler 7 Ağustos, 13:04'de eklendi

Rixos Hotels, Her Şey Dahil Otel İçin İmza Attı

Rixos Hotels, Mısır’da Eastern Company for Investment and Development şirketi ile işbirliği yaptı. 1636 odaya sahip otelin işletmesi için anlaşma imzalandı.

fettah tamince

Otel, Rixos Hurghada Makadi Bay ismiyle 2020 yılında hizmete girecek. Rixos Hotels bu anlaşmayla, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında bölgenin en büyük her şey dahil konseptli lüks otelini işletecek.

Accor, 2017 yılında yapılan stratejik ortaklık ile Rixos Hotels’in yüzde 50 hissesine sahip olmuştu. Rixos markasını büyütmek ve geliştirmek için Mısır’da Eastern Company for Investment and Development şirketi ile işbirliğine gitti. Mevcuttaki otelin restore edilip, Rixos Hurghada Makadi Bay olarak işletilmesi konusunda anlaşma sağladı.

Otel, Hurgada’nın güneyinde, dünyaca ünlü dalış merkezi olarak biliniyor. Ailelerin ve golf tutkunlarının tercih ettiği Kızıldeniz’deki sakin bir koyda muhteşem konuma sahip. Resort otelin ilgi çekici özellikleri arasında villalar, kapsamlı kapalı ve açık SPA alanı, fitness tesisleri, çocuk kulüpleri, su parkı, plaj alanı, konferans merkezi, farklı konsepte sahip yiyecek ve içecek üniteleri ile amfitiyatroyu da kapsayan geniş bir eğlence alanı yer alacak. Otelin, özellikle Avrupa ve BDT ülkelerinden tatilcilerin ve kurumsal grupların tercih ettiği bir destinasyon olması hedefleniyor.

‘Markamızın Büyüme Hikayesinde Önemli Bir Dönüm Noktası’

Rixos Hotels Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Bu anlaşma, dünyadaki en büyük resort otelimizi hizmete açmak, şu ana kadar ki en kapsamlı olanaklara sahip tesisi ve eşsiz ve dinamik eğlence deneyimlerimizi misafirlerimize sunmak, markamızın büyüme stratejisinde ve hikayesinde önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor” dedi. Tamince, Mısır ve Ortadoğu’daki lüks her şey dahil otellerde yeni bir kriter oluşturacak projeyi hayata geçirmek için Eastern Company for Investment and Tourism Development ile yaptıkları ortaklık ve işbirliğinden mutluluk duyduklarını kaydetti.

Eastern Company for Investment and Tourism Development CEO’su Mahmoud El-Sayed Moussa El-Sharkawy ise;

“Vizyonumuz, Makadi Körfezi’ni Kızıldeniz’in önde gelen tatil ve eğlence destinasyonuna dönüştürmek. Bu bağlamda, uzun süredir Mısır’da çok başarılı bir şekilde benzersiz bir konaklama konsepti ile faaliyet gösteren Rixos markasının kanıtlanmış uzmanlığı stratejik bir anlam ifade ediyor. Vizyonumuzla mükemmel bir uyum” dedi.

Accor Orta Doğu ve Afrika CEO’su Mark Willis de devralma fırsatının, markanın bölgesel ve küresel olarak geliştirilmesi için Rixos ekibi ile kurulan güçlü işbirliğini vurguladığını belirtti. Willis, “Rixos’un iş modelini somutlaştırmak ve önemli bölgesel ve küresel pazarlarda sunduğu lüks deneyimin farkındalığını artırmak için doğru şekilde bir araya getirilmiş farklı özelliklere sahip bu projede yer alan tüm taraflara teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.