32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Romanya Pazarında Mısır Ve Tunus’a Dikkat!

Fibula Travel Genel Müdürü Muharrem Mavisu, Romanya’daki Fuarı’nı ve Romanya pazarındaki kapasiteleri ve Mısır’ın ve Tunus’un bu pazardan pay almaya başladığını ifade etti.  Mavisu Gm Turizm ve yönetim Dergisimize yaptığı açıklamada, “Romanyalı tur operatörleri olarak Türk turizmcilerinden daha çok destek beklediklerinin altını çizdi.

 

Romanya Fuarı’nı ve Türk otelcilerin bu pazara olan ilgisini anlatır mısınız?

Fuar bu sene çok güzel geçti. Özellikle Antalya otelcilerinden inanılmaz bir ilgi vardı. Fuarın bütün operatör stantlarının yaklaşık yüzde 70’si Türkiye’yi temsil etti. Bunun bizim için çok önemli ve güzel bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra da bu pazarda özellikle Ege Bölgesi’nde çok ciddi artışlar var. Toplamda haftalık 200 Uçuş olan sayı şu andaki plana göre 250 uçağa çıkmış durumda.

mısır

Ama buradan otelci arkadaşlarımızı da uyarmak istiyoruz. Değişen fiyatlar, fiyatların ani yüksek artması ve bunun yanında özellikle Romanya’dan 80 bin koltuk Mısır ve Tunus’a için planlandı bu sene.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Lavanta Tarla Günleri Tekirdağ'da başlıyor

Bu durumlar özellikle yaz döneminde Türkiye için sorun yaratabilir. Bu nedenle de Türkiye’yi zor zamanlarında yalnız bırakmayan Romanyalı tur operatörleri için otelcilerden de destek bekliyoruz.

Şu anda her şey güzel gidiyor. Fuarda da gördüğümüz ilgiye istinaden satışların yaklaşık yüzde 40-50’si gerçekleştirilmiş durumda. EB’den ciddi rezervasyonlar aldık.  Umarım, hiçbir sıkıntı yaşamadan planlanan kapasiteleri gerçekleştirebiliriz.

 

Romanya ile ilgili Gürsel Kaya’nın haberini okumak için tıklayın:

ANTALYA, ROMANYA’DAN 230 BİN TURİST BEKLİYOR

Calista Luxury Resort Satış Pazarlama Direktörü Gürsel Kaya, Romanya Fuarı’nı ve Romanya Pazarı’nı Gm Turizm ve Yönetim Dergisi için değerlendirdi.Gürsel Kaya, fuar ile ilgili olarak; “Fuarın birinci ve ikinci günü yoğun bir kalabalıkla karşılaştık. Gerek acenteciler gerekse, yaz tatili seçeneklerini belirlemek isteyen tüketiciler bu fuara yoğun ilgi gösterdi. Bu fuarı diğer fuarlardan ayıran farkı, sıcak satış ile erken rezervasyon dönemindeki paketl satışlarının yarısının burada gerçekleşmesidir. Bu anlamda tüketici, operatör ve otelcilerin sürekli iletişimde oldukları bir fuar”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Azur Air'dan Türkiye'ye yeni charter programları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rus turist sayısı yüzde 62 düştü

Calista Luxury Resorts olarak 2007 yılından bu yana Romanya’dan her yıl 1000 pax’ın üzerinde misafir ağırladıklarını belirten Kaya; otel olarak Pazar analizi de yapı. “2018 yılında bu pazardaki en yüksek rakamlarımızı gerçekleştirdik. Romanya’dan otelimizi tercih eden misafirlerin yüzde 40 yakını sürekli misafirimizdir. Düzenli olarak her yıl hem acentecilerle kontaklarımızı sıkı tutuyoruz. Bu pazardaki tüketicilere ulaşmak için farklı tanıtım çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  "HotelRunner"dan Fas turizmine atak
Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER