Rus Basını Türkiye’deki Ağustos ve Eylül  Paket Tur Fiyatlarını Yakın Takipte!

Sektörel Haberler 11 Ağustos, 12:18'de eklendi

Rus Basını Türkiye’deki Ağustos ve Eylül  Paket Tur Fiyatlarını Yakın Takipte!

Rusya ile Türkiye arasında turistik seyahatler dün yeniden başladı. Rus basını da Türkiye’ye tur paketi fiyatlarındaki son durumu yakından takibe aldı.

türkiyedeki

 İşte Türkiyedeki Paket Tur Fiyatları

Komsomoslkaya Pravda, “Turistlerin bir bölümü inatla Türkiye ile sınırların açılmasını bekledi. Ve Antalya’nın ‘her şey dahilini’ Soçi ya da Yevpatoriya’ya değişmedi” şeklinde yazdı.

Haberde, Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin verilerine yer verildi. Bu verilere göre; Antalya’da ağustos ayında 5 yıldızlı bir otelde iki kişilik “her şey dahil” tatil için tur paketi fiyatı 120 bin ruble.

Tez Tour’un Türkiye’de “her şey dahil” hizmeti sunan 3 yıldızlı bir otele iki kişilik bir haftalık tur paketini en düşük 60 bin rubleye sattığı da yer aldı. Yalnızca kahvaltı olan bir otel için bu bedelin 44 bin ruble olduğu bilgisi aktarıldı.

Habere göre, Türkiye’deki 4-5 yıldızlı otellerde fiyatlar geçen yıla kıyasla yüzde 10 artış var. Antalya’ya uçak biletleri  ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21, İstanbul biletleri ise yüzde 9 pahalı.

Eylül ayında ise 3 yıldızlı bir otel (sadece kahvaltı dahil) iki kişi için bir haftalık en ucuz tur paket fiyatı 40 bin ruble. 3 yıldızlı “her şey dahil” bir otel 51 bin ruble. 5 yıldızlı bir tesis 70 bin ruble.( Turkus)

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

Ruslar Türk turistik beldelere akın etti.  İlk uçuşlarda yüzde 100 doluluk yakalandığı ifade edildi. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’un sitesinde son durumu değerlendirdi. Rus tur operatörlerinin önümüzdeki dönem Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili ifadelere yer verdi.

 Ağustos ortalarında satışlarda patlama yaşanır

Rus Tur Operatörü Pegas Touristik’in Genel Müdürü Anna Podgornayaşu sözlerle açıklama yaptı. “bugüne kadar bir çok Rus turistin Türkiye’ye uçuşların açılmasını beklediğini belirti. Türk turistik beldelerine dün başlayan uçuşların pek çok Rus turisti de rezervasyona yönlendireceğini dile getirdi. Podgornaya, ” Türkiye’ye talep dinamik olarak  yükselecek. Dünden itibaren Türkiye’ye giden turistler Türkiye’deki tatillerinin ayrıntılarını sosyal ağlarda paylaşmaya başladı.  Türkiye’ye olan ilgi daha da artacak. Ertelenmiş talepte ağustos ortasında patlama yaşanır.  Bu sebeple Türkiye’ye tatile gidecek turistler acele edip rezervasyon yaptırmalı.” Dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.