RUS PAZARINDA MISIR’IN AÇILMASI TÜRK TURİZMİNİ NASIL ETKİLER?

Sektörel Haberler 29 Kasım, 16:14'de eklendi

RUS PAZARINDA MISIR’IN AÇILMASI TÜRK TURİZMİNİ NASIL ETKİLER?

Coşkun Yurt OTİ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Mısır’ ın açılması Türkiye’ yi Rus Pazarında nasıl etkileyecek? sorusuna açıklık getirdi.

Yurt; “Mısır açıldığı takdir de genel olarak değerlendirirsek, Türkiye’nin sezon başını ve sonunu etkiler. Ekim ve kasım ayında çok etkiler. Sezon ortasında bu etki olmaz.” Şeklinde ifade etti.

Pegas Turistik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akpınar, Rus pazarı trendleri hakkında bilgiler aktardı. Akın Pınar ; “Rusya pazarında misafir fiyat odaklı olmaya başladı. Tercihlerini otel göre değil de Fiyata göre belirleme trendi son yıllarda artış gösterdi” Dedi.

Erken Rezervasyonda Rus ve Avrupa pazarındaki dengeler sağlandı

Coşkun Yurt “Erken rezervasyon Rusya’da 2018 için çok olumlu geçti. EB iyi geçmesi tercih bizim için önemli.  Rus tüketiciye eskiden Alman pazarına gösterdiği erken rezervasyon indirimlerini uygulamıyordu otelciler. Ama 2018 yılında bu anlamda otelciler pazarlardaki oranları dengeledi. Bu anlamda makas daralma var. Erken rezervasyonlarına alışan bir Rus pazarı var. Bu anlamda Avrupalı gibi davranışları oluşmaya başladı.”

“Rus pazarında 2019 yılında fiyatlar yüzde 10 Artar”

2019 Rus pazarı için Yurt  “ Rusya ve Ukrayna da bu yıl fiyatlar arttı. Yüzde 18 oranında arttı. Yüzde 10 ile 15 yükselecek gelecek yıl için. Ama Rus Pazarında ekonomik anlamda düşüş  var. Yükselme bu pazarda beklemiyoruz. Az bir miktarda düşüş olabilir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.