Ruslar Bu Yaz Türkiye’ye Daha Ucuza Uçtu

Sektörel Haberler 23 Ağustos, 15:15'de eklendi

Ruslar Bu Yaz Türkiye’ye Daha Ucuza Uçtu

Ruslar bu yaz Türkiye’ye uçak biletlerine geçen yıla göre daha az para harcadı. Bu sonuç, Ocak ve Ağustos ayları arasındaki yaz satış istatistiklerini bu yıl ve son yıllarda inceleyen Biletix uzmanları tarafından yapıldı.

Rus Basınından

Biletix Grigory Lugovo’nun Rus Basınına yaptığı  açıklamada, Moskova’dan Bodrum’a (en fazla 10 bin ruble) bilet düştü ve bu da Minsk ve Erivan ile birlikte giden yazın en ucuz beş tatil yerine girmesine izin verdi. ve Riga. Güzergah tarifeleri St. Petersburg – Antalya ve Moskova – Dalaman, geçtiğimiz yazlara göre% 35 oranında azaldı. Ortalama olarak, Rusya’da, İzmir ve Bodrum’da  bilet fiyatları yüzde 26, Antalya’da yüzde 10 düştü. Ve sadece İstanbul’a giden biletlerin ücreti 16,482 ruble’ye (+% 25) yükseldi.

Aviasales, meslektaşlarının verilerini doğruladı – Rusya’dan Türkiye’ye olan uçuşların ortalama fiyatı, geçen yaza kıyasla yüzde 25 oranında azaldı. Ajansa göre en hesaplı varış noktası yüzde 35 azalarak 11.7 bin ruble olan Alanya oldu.

IHL Entegre İskan Merkezi Başkanı Elina Zeveleva, Türkiye’nin geleneksel olarak sözleşmelere dayanarak ağırlıklı olarak paket yönü olduğunu ve bu eğilimin sürdüğünü belirtti. “Turlar en azından fiyatlarına düşmedi, çünkü Türk tatil beldelerine yönelik geçen yıl ki yerleşim yerleri dolar cinsinden, bu yıl ise avro cinsinden artış gösterdi” dedi.

 

Rus pazarına dair diğer haberleri okumak için tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.