Rusların Türkiye’deki Konut Talebi % 70 Arttı

Sektörel Haberler 16 Mayıs, 16:20'de eklendi

Rusların Türkiye’deki Konut Talebi % 70 Arttı

Türkiye’ye tatil destinasyonu olarak büyük ilgi duyan ve birinci Pazar konumuna yükselen Rusya’da Türkiye ile ilişkileri yıldan yıla gelişiyor.

Rus vatandaşları, Türkiye’yi tatil destinasyonu görmenin dışında yaşayacakları ülke olarak da seçiyor. Bu durum konut satışlarına da yansıyor. TUİK verilerine göre; 2017 yılında Türkiye’de Ruslara satılan konut sayısı bin 331 iken, 2018 ‘de bu sayı % 72,5 artarak 2 bin 297’ye ulaşmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Tokat Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, Tokat Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. “Dedeman otelleri olarak Tokat’ta ilk ve tek 5 yıldızlı otel yatırımını yaptık. Turizm potansiyeli gördüğümüz illerimize yatırımlar yapıyoruz.  Türk turizm sektörüne öncülük ediyoruz” açıklamalarına yer verdi.

Tokat, yükselen sağlık turizmi değerleriyle ön plana çıkıyor.

Akçakaya, 2017 yılında bölgenin turizm potansiyeline inanarak Dedeman Tokat Oteli açtıklarını vurguladı. “Dedeman Grubu olarak Türk turizminin lider kuruluşlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla hareket ediyoruz. Ülkemizde turizm potansiyeli gördüğümüz kentlerimize yatırım önceliği veriyoruz. Tokat otelimizde de kentin ilk ve tek 5 yıldızlı otel yatırımını gerçekleştirdik. Bölgedeki kültürel ve doğal değerlerin cazibe yaratacağını düşündük. Unesco, Tokat’taki Ballıca Mağarası’nı Dünya Kültür Mirası Aday listesine dahil etti. Ayrıca, Tokat’a artan yolcu talebi ile inşaatı devam eden yeni havalimanı da gündemde. Ülke turizmine yaptığımız yatırımlarımız artarak sürecektir” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.