RUSLARIN YÜZDE KAÇI TATİL İÇİN KIRIM’I TERCİH ETTİ ?

Sektörel Haberler 6 Haziran, 09:59'de eklendi

Kırım, ilk defa Rus turistler arasında tercih edilen tatil beldesi oldu. Rusların % 27’sinin tatil için Kırım’ı tercih ettikleri bildirildi.

RUSLAR

Gazetem.ru’da yayınlanan habere göre; VTSİOM Genel Müdürü Valery Fedorov, Rus turistlerin ilk defa Kırım’ı tatil beldesi olarak en çok tercih etmeye başladıklarını söyledi.

” 2015 -Yaz: tatil planları, bütçe, Rusların beklentileri” konusuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Fedorov, “Bu sene Kırım ilk defa Rus turistler arasında en çok tercih edilen tatil beldesi seçildi. Şimdiye kadar tercihlerde yurtdışı tatilleri lider konumdaydı bu sene ilk defa Kırım lider konuma geçti. Bu sene Rus turistlerin yaklaşık % 27’si tatilini Kırım’da yapmaktan yana fikir beyan etti” dedi.

Kırım’ın ilhakından yaklaşık bir yıl 2 ay gibi bir süreden sonra VTSİOM’un yaptığını anket sonuçlarını yorumlayan Fedorov,” Kırım’da tatil beldesinde geçtiğimiz yıl bazı deneyimler edindik. 2014 sonuçlarına göre Kırım’da tatil yapmak isteyenlerin sayısı 3.5 kat arttığına göre tatil sezonu çok başarılı geçti demektir. Artılarına eksilerine bakmayarak vatandaşlar tatilini bir kez daha Kırım’da geçirmek istediklerini ifade ettiler” dedi.

Fedorov, ankete katılanların % 12’sinin paralarının olması durumunda Kırım veya Kafkasya dışında farklı yerlerde tatil yapacaklarını belirttiklerini de ifade etti.

16-17 Mayıs’ta yapılan ankete Rusya’nın 46 bölgesinden 1600 kişi katıldı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.