RUSYA’DAN CHARTER’LAR ARTIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Haziran, 11:00'de eklendi
Coral, Intourist ve Anex Moskova’dan Türkiye’ye charter seferlerini artırdı. Seferlerin önümüzdeki günlerde daha da artırılması bekleniyor.
 

Rusya’dan Türkiye’ye yönelik talep artışı devam ediyor. Artan talep üzerine tur operatörleri yeni charter seferleri koymaya başladı.

Tur operatörleri, uçuşları önümüzdeki günlerde daha da artıracaklarını söylüyor.
Coral ve Anex
Coral Travel, bu yıl Moskov’dan Türkiye’ye planladığı kapasitesini geçen yıla göre yüzde 141 oranında arttırdı. Anex Tour ise Moskova’dan yaptığı Türkiye seferlerine haftada iki İzmir uçuşu ekledi.
Intourist de artırdı
Intourist Satış Direktörü Sergey Tolchin, 10 Haziran’dan itibaren THY ile yaptıkları haftalık sefer sayısını 10’a çıkaracaklarını açıkladı. Intourist’in ayrıca, temmuzdan itibaren Siberia Airlines ile Türkiye’ye yapılan uçuş sayısını da 14’e çıkaracağı açıklandı. Tolchin’in verdiği bilgilere şirket, AtlasGlobal ile günde 6, iFly ile günde 5, Yemal ve Red Wings ile de günde 1-2 sefer düzenleyecek. Tolchin, bu sayede toplam kapasitelerinde yüzde 20 artışa gittiklerini söyledi.
‘Artış iyi ama dikkat edilmeli’
Bu arada Rusya’dan Türkiye’ye yönelik  talebin beklenenin üzerine artmasının sevindirici olduğu bunun iyi planlanması gerektiği konusunda uyarılar da yapılıyor.
Mammadov’dan uyarı
TBS Group Genel Müdürü Rashad Mammadov, kritik bir noktaya dikkat çekiyor. Tur operatörlerini yüzde 40’a varan oranlarda kapasite arttırdığına dikkat çeken Mammedov, ”Tur operatörleri kapasiteyi arttırdıkça talebin de artacağını düşünüyorlar. Ancak Rosaviatsiya’nın nisan ayında düşürdüğü kapasitenin büyük bölümünün Antalya olduğu unutulmamalı. Dolayısıyla tur operatörleri volümü arttırmanın arızi sonuçları ile karşılaşabilirler.” dedi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.