SAĞLIK TURİZMİNDE ANTALYA MARKA OLMALI

Sektörel Haberler 1 Temmuz, 13:58'de eklendi

Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği (UASTED) Başkanı Mehmet Kanpolat ve derneğin yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Uzm. Dr. Kemal Kiraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Antalya’da sağlık turizminin geliştirilmesi adına çalışmalar yürüten Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği (UASTED) bu kez Antalya’nın yakından tanıdığıGöğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Kiraz’ı atandığı yeni ve anlamlı görevi nedeniyle ziyaret etti.

2014 yılından bu yana Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Dr. Kiraz, geçtiğimiz günlerde Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atandı. Böylesi önemli bir göreve atanmasından dolayı hem tebrik hem de hayırlı olsun ziyareti kapsamında UASTED Başkanı Mehmet Kanpolat ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Dr. Kiraz’ı kutladılar.

Buluşmada, sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler veren UASTED Başkanı Kanpolat, dünyada önemi giderek artan sağlık turizminin Antalya’da da geliştirmek için yapılması gereken çalışmalar hakkında düşüncelerini Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Uzm. Dr. Kemal Kiraz’a iletti.

Antalya’nın sağlık turizmi için marka şehirler arasında olmaması için hiçbir neden bulunmadığını belirten UASTED Başkanı Mehmet Kanpolat, gereken hassasiyetin ve ilginin daha da büyümesi için dernek olarak pozitif çalışmalar yürüttüklerini Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine yeni atanan Uzm. Dr. Kemal Kiraz’la paylaştı.

Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği (UASTED) gibi STK’ların varlığını çok önemsediğini belirten Dr. Kiraz, ziyaret için teşekkür ettikten sonra ülke ve Antalya olarak sağlık turizminden daha çok pay almak adına tüm birey ve STK’ların topyekün hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Gerek UASTED gerekse de Antalya Kamu Hastaneleri Birliği olarak sağlık turizminin Antalya’da daha da geliştirilmesi adına üzerlerine düşen ve ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirten başkanlar böylesi buluşma ve ziyaretlerin yıl içinde daha da sık yapılması ve tekrarlanması temennisinde de bulundular.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.